ЗНО випускників буковинських шкіл з «Біології»

ЗНО випускників буковинських шкіл з «Біології» показало ті ж проблеми, що й тестування з «Історії України», хоча в окремих випадках присутні позитивні зрушення
В п’ятницю 8 травня відбулося зовнішнє оцінювання знань випускників шкіл з біології. У ньому по всій Україні взяли участь 102514 осіб, що становить 91,8% від кількості зареєстрованих. У Чернівецькій області на тестування з біології було зареєстровано 1 тис. 783 учасника. Явка на пунктах, де були присутні спостерігачі від ГМ «Опора» склала від 87% (Чернівецька гімназія №1) до 98,5 % (Вижницька гімназія).
Спостерігачі від ГМ «Опора» були присутні на п’яти з десяти пунктів тестування, а саме в:
• Чернівецькій міській гімназії № 7,
• Чернівецькій міській гімназії № 1,
• Вижницькій гімназії,
• Кіцманському ЗНЗ І-ІІІст.,
• Заставнівській гімназії.
Щодо перебігу тестування, то значних порушень зафіксовано не було, тестування і його організація відбулися на рівні дещо кращому, ніж тестування з «Історії України», що відбувалося напередодні 06 травня. Здебільшого зауваження спостерігачів залишилися такими ж, що і минулого разу. У всіх пунктах, де перебували спостерігачі від ГМ «Опора» не було зафіксовано жодного випадку позбавлення права перебування в пункті тестування унаслідок яких-небудь порушень. Усі етапи процесу на всіх пунктах проходили згідно наперед обумовленого часового графіку.
Проблем із допуском громадських спостерігачів на пункт тестування не зафіксовано. Не зафіксовано жодного випадку подання апеляцій з боку учасників. Слід відмітити, що в одному із пунктів тестування (Заставнівська гімназія), який минулого разу можна було назвати «проблемним», цього разу ситуація значно покращилась.

Спільні зауваження спостерігачів
Щодо підготовки приміщення ПТ (пунктів тестування):
– відсутність вказівників в ПТ до туалетів (3 пункти з п’ятьох);
– в двох пунктах не в усіх аудиторіях була дотримана відстань в 1,2 м між партами;
– в трьох пунктах зафіксовано проблеми із пломбуванням аудиторій (опломбовані не всі аудиторії, що не використовуються для тестування, а деякі опломбовано недбало);
– зафіксовано випадок проведення тестування з біології в профільному класі – за словами спостерігача усі наочні матеріали були все ж таки прикриті, але на думку ГС не достатньо.
Щодо проведення самого тестування і дотримання відповідних процедур:
– в чотирьох ПТ спостерігачам довелося робити зауваження щодо порушення пункту 4.11. регламенту роботи ПТ: «По завершенню роботи над тестом учасник зовнішнього оцінювання має здати старшому інструктору бланки відповідей, які відразу вкладаються до захищеного пластикового пакета. Факт передання бланків фіксується підписом учасника в Аудиторному протоколі проведення зовнішнього оцінювання. Тестовий зошит із власними записами учасник тестування залишає на своєму робочому місці. Після чого він може вийти з аудиторії або залишитися у ній до моменту отримання свого тестового зошита» – бланки відповідей до захищеного пакету одразу не вкладалися, а складалися в стопку на столі інструктора; разом із бланками задавалися і зошити, хоча вони мали залишатися на столах. Після зауважень спостерігачів інструктори виправляли ситуацію;
– практично ніхто із учасників не скористався можливістю принести із собою воду, мала кількість скористалася можливістю забрати після завершення власний робочий зошит;

Щодо відношення персоналу ПТ до громадських спостерігачів:
– зафіксовано спроби заборонити спостереження в коридорах, що згодом перетворилася в обмеження руху спостерігачів в коридорах під час тестування, методом «прикріплення» його за черговим в ПТ (дана ситуація не передбачена в Регламенті роботи пункту тестування, затвердженого Наказом УЦОЯО №30 від 19.03.2009);
– зафіксовано спроби обмежити пересування спостерігачів по ПТ з періоду їх реєстрації на пункті до 10.00, що відображалася у «рекомендаціях» залишатися у спеціально відведених для ГС (громадських спостерігачів) приміщеннях;
– зафіксовано спроби заборонити спостерігачу покидати аудиторію під час тестування, який мав намір подовжити спостереження в інших зонах ПТ.
Відмінності від попереднього разу:
– не було зафіксовано явних спроб списування, контакту між учасниками щодо спільних консультацій;
– не було зафіксовано проблемних ситуацій із допуском на пункт тестування осіб при наявності всіх потрібних документів і які прибули вчасно на ПТ.

Довідка: Чернівецьке Представництво Громадянської Мережі «ОПОРА» здійснює моніторинг процесу ЗНО в рамках всеукраїнської компанії, що проводиться цією громадською організацією вже другий рік поспіль. З детальними звітами щодо зафіксованих порушень по території всієї України можна ознайомитися на сайті ГМ «ОПОРА» (www.opora.org.ua). Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) найближчим часом оприлюднить посилання на розділи шкільних підручників з біології, де учасники оцінювання можуть знайти відповіді на запитання, що були в тестах. Така інформація вже опублікована стосовно питань з історії України, тестування з якої відбулося 6 травня 2009 року. Посилання на розділи підручників можна знайти на сайті УЦОЯО – www.testportal.gov.ua. Крім того, Український центр оцінювання якості освіти на своєму сайті нагадує, що учасники зовнішнього оцінювання, які зареєструвалися для участі в ньому, але через об?єктивні причини не змогли пройти тестування, мають право взяти участь у спеціально організованому тестуванні. Для цього їм необхідно подати до регіональних центрів оцінювання якості освіти відповідну заяву (особисто або надіслати рекомендованим листом). Приймання заяв на участь у спеціально організованому тестуванні здійснюється:
– з історії України – до 13 травня;
– з біології – до 14 травня;
– з фізики – до 18 травня;
– з географії – до 22 травня;
– з української мови та літератури – до 25 травня;
– з математики – до 01 червня;
– з англійської мови – до 08 червня;
– з німецької, французької, іспанської мов – до 09 червня;
– з хімії – до 11 червня.
До заяви необхідно додавати ксерокопію реєстраційної картки та документи, що підтверджують наявність об?єктивних причин, які перешкодили особі взяти участь у зовнішньому оцінюванні.
Наступне оцінювання знань випускників шкіл поточного і минулих років відбудеться 12 травня, коли вони складатимуть тест з фізики.

За додатковою інформацією звертайтесь до контактної особи: Олесі Покорної +38 099 224 24 36

56 comments

  1. Good day very cool web site!! Guy .. Excellent .. Superb .. I’ll bookmark your blog and take the feeds also…I am happy to find numerous helpful information here in the submit, we need work out more techniques in this regard, thanks for sharing.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *