ЗНО-2012: про що потрібно пам’ятати абітурієнту (+ мапа та календар)

15 травня, в Україні розпочинається основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання. Перший іспит, з якого складатимуть тестування абітурієнти цього року, є хімія, наступний – російська мова. Тестування, яке є обов’язковим для вступу на всі спеціальності вищих навчальних закладів – українська мова та література – проходитиме два дні (28 та 29 травня).

Календар ЗНО-2012 із прив’язкою до пунктів тестування у Чернівецькій області:

Як показав досвід спостереження за ЗНО у минулих роках, основною проблемою, з якою стикнулися випускники шкіл під час перших тестувань, було відсутність одного з документів, необхідних для пропуску на пункт тестування. Тому, в переддень іспитів Громадянська мережа ОПОРА звертається до абітурієнтів та їхніх батьків й нагадує, що згідно з процедурою, затвердженою Українським центром оцінювання якості освіти, для пропуску на пункт тестування потрібно мати з собою:

сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання;
– паспорт чи свідоцтво про народження, за яким особа реєструвалася на тестування, та номер і серія якого зазначені у Сертифікаті;
запрошення-перепустка для участі у ЗНО, де зазначені адреси пунктів тестування.

Лише за наявності цих документів абітурієнт допускається на пункт тестування. Крім того закликаємо не приставати на можливі сумнівні пропозиції щодо отримання відповідей на тестові завдання чи інформації про зміст задач, що виносяться на зовнішнє незалежне оцінювання. Адже за 4 роки спостереження ми не зафіксували жодного випадку одержання відповідей на тестові завдання до початку проведення іспитів.

zno2012

У цьому році під пильне око громадських спостерігачів попаде недотримання таких обов’язків зі сторони абітурієнтів як використання в пункті тестування будь-яких засобів зв’язку, пристроїв зчитування (фіксації), збереження та відтворення інформації; спілкування з іншими абітурієнтами, передача їм будь-яких предметів та матеріалів; наявність в абітурієнта засобів зв’язку, друкованих і рукописних матеріалів під час безпосередньої роботи над тестом. Крім того, представники Громадянської мережі ОПОРА перевірятимуть чи забезпечує персонал пунктів тестування рівні умов для всіх абітурієнтів, які беруть участь у ЗНО та чи керуються єдиними стандартами Уповноважені від Українського центру оцінювання якості освіти під час виявлення порушень та зловживань зі сторони учасників. Про виявлені порушення спостерігачі повідомлятимуть Уповноважену особу від Українського центру оцінювання якості освіти, яка має право прийняти рішення про позбавлення абітурієнта можливості продовжувати роботу над тестом.

Представники ГМ ОПОРА вестимуть спостереження у 16 регіонах України, де покриватимуть 50% пунктів тестування з таких предметів як хімія, математика, українська мова та література, і 30% для решти. У Чернівецькій області наші спостерігачі загалом покриють 60% пунктів тестування. За всіма предметними тестуваннями основної сесії в межах всієї країни спостерігатиме 1200 осіб. У нашому регіоні право на спостереження отримало 17 представників ОПОРИ, які пройшли відповідний тренінг та отримали від Івано-Франкцівського РЦОЯО посвідчення громадського спостерігача.

Мапа пунктів тестування у Чернівецькій області:

View Пункти тестування (ЗНО-2012, Чернівецька область) in a larger map

Для детальнішої інформації про перебіг зовнішнього незалежного оцінювання у Чернівецькій області просимо звертатися до координатора кампанії спостереження: Григорія Сорочана, тел. 0636286772, g.sorochan(at)opora.org.ua. Громадське спостереження за ЗНО відбувається за сприяння Альянсу Програми сприяння незалежному тестуванню в Україні (USETI Legacy Alliance)