За березень чернівецькі мажоритарники у Верховній Раді написали сім проектів

В березні 2015 року в парламенті відбулось 12 пленарних засідань, за час яких народні обранці мажоритарних округів Чернівецької області напрацювали один проект закону, шість проектів постанов та 11 депутатських запитів. Такі дані аналізу діяльності мажоритарників з Чернівецької області станом 31 березня, які щомісячно проводить Чернівецьке представництво Громадянської мережі ОПОРА на основі офіційних даних сайту Верховної Ради України та парламентського сайту ОПОРИ РАДА

Варто зауважити, що згаданий проект закону став першим у законотворчій діяльності депутата від 202 виборчого округу Івана Рибака, який тривалий час залишався єдиним мажоритарником області без зареєстрованих законопроектів. Тим часом народний депутат Микола Федорук став співавтором зареєстрованого законопроекту в перший же день свого депутатства у Верховній Раді нового скликання, Григорій Тіміш – на 12 день, Максим Бурбак став автором законопроекту на 34 і Іван Рибак – на 118 день.

Законодавча діяльність депутатів-мажоритарників Чернівецької області цього місяця стосувалась розширення критеріїв віднесення населених пунктів до категорії гірських, зміни меж одного міста Хмельницької та перейменування ряду сіл Сумської та Львівської областей. Результатом роботи над тематикою гірських населених пунктів став відповідний законопроект Івана Рибака, а результатом роботи над перейменуванням та зміною меж – співавторство Миколи Федорука у шести проектах постанов.

Сім з 11 депутатських запитів були адресовані Кабміну та стосувались переважно фінансування. Мова в запитах йшла про виділення коштів на добудову перинатального центру у Чернівецькій області; фінансування будівництва очисних споруд, газопроводу та берегозахисної дамби у місті Вижниця; фінансування ремонтних та будівельних робіт автодороги загального користування місцевого значення; включення у перелік інвестиційних програм фонду регіонального розвитку добудову шкіл в селах Йорданешти, Тернавка та Рідківці; сприяння у реставрації покрівлі пам’ятки архітектури у селі Топорівці; надання допомоги у ендопротезуванні громадянки Наталі Голяк. Інші чотири були направлені до різних міністерств, відомств та місцевих органів управління й стосувалися передачі об’єкта державної власності “Дитячого закладу оздоровлення та відпочинку “Юність” у комунальну власність, встановлення “зеленого” тарифу на електроенергію, завершення будівництва мосту на автодорозі у селі Маршинці.

Найбільше депутатських запитів у Григорія Тіміша – шість. Чотири запити підготував Іван Рибак, один – Максим Бурбак.

ДЕТАЛЬНИЙ ЗВІТ ПРО РОБОТУ НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ-МАЖОРИТАРНИКІВ

Протягом березня Микола Федорук був присутній на усіх 12 пленарних засіданнях сесії Верховної Ради України. Про це свідчать дані як письмової, так і електронної реєстрації.

4 березня він став один із співавторів шести проектів постанов про перейменування чотирьох сіл Сумської області (Мельникове на Мельники, Поділки на Подільки, Кимличка на Кімличка, Галаєвець на Галаївець), одного села Львівської області (Прибілля на Ятвяги) та зміну й встановлення меж міста Дунаївці Хмельницької області.

Народний обранець виборчого округу 201 за місяць не підготував жодного депутатського запиту та тільки одного разу реєструвався на виступ, коли 19 березня під час обговорення внесення змін щодо розвідувальних органів України попросив передати слово одному з авторів законопроекту Сергію Пашинському.

Протягом березня кількість помічників народного депутата збільшилась з 11 до 13, 11 з яких працюють на громадських засадах.

Загалом з моменту набуття депутатства Микола Федорук долучився до написання восьми законопроектів, підготував два депутатські запити, шість разів виступав на пленарних засіданнях, голосував ″за″ 633 разів, ″проти″ – 2, утримувався одного разу, 85 разів не голосував та був присутній на усіх 40 пленарних засіданнях.

Народний депутат Іван Рибак протягом березня був присутній на усіх пленарних засіданнях, окрім останнього. Це можна прослідкувати з даних письмової та електронної реєстрації.
Народний депутат має в доробку перший зареєстрований законопроект. Він стосувався внесення змін щодо розширення критеріїв віднесення населених пунктів до категорії гірських та надання державних гарантій.

Окрім того протягом місяця депутатом від 202 виборчого округу було подано чотири депутатських запити. Три з них направлені Кабінету Міністрів України: від 6 березня щодо надання допомоги у ендопротезуванні громадянки Наталі Голяк; від 6 березня щодо необхідності вжиття невідкладних заходів, направлених на продовження фінансування відновлення ремонтних та будівельних робіт автодороги загального користування місцевого значення; від 20 березня щодо необхідності вжиття невідкладних заходів, направлених на продовження фінансування будівництва очисних споруд, будівництва газопроводу та відбудови берегозахисної дамби у місті Вижниця Чернівецької області. Інший депутатський запит від 20 березня був надісланий Фонду державного майна України та стосувався передачі об’єкта державної власності “Дитячого закладу оздоровлення та відпочинку “Юність” у комунальну власність.

В активі Івана Рибака за березень п’ять виступів з місця: 2 березня щодо питання перевезення небезпечних вантажів та ліцензування пестицидів, агрохімікатів та їхній роздрібних продаж при обговоренні Проекту Закону про ліцензування певних видів господарської діяльності; 5 березня щодо підтримки фракції Блоку Петра Порошенка Проекту Закону про Рахункову палату у першому читанні; 18 березня щодо знаходження значної частини територій сіл під національними парками при обговоренні внесення змін до Податкового кодексу України щодо відновлення норм, які передбачають звільнення від сплати земельного податку; 19 березня щодо підтримки змін до Закону України щодо служби у військовому резерві в особливий період, та звернення до першого заступника міністра юстиції із проханням узгоджувати кількісну інформацію при підготовці до доповідей ( при обговоренні внесення змін до законодавчих актів України щодо окремих правових аспектів поліпшення позицій України у рейтингу Doing Business).

Протягом березня кількість помічників Івана Рибака збільшилась з 19 до 29, 24 з яких працюють на громадських засадах.

Загалом протягом свого депутатства Іван Рибак написав один законопроект, підготував шість депутатських запитів, один з яких у співавторстві, дев’ять разів виступав на пленарних засіданнях, 556 разів голосував ″за″, 4 – ″проти″, 5 разів утримувався, 147 разів не голосував, був відсутній на 2 сесіях з 40 та ще 2 рази не здійснював електронної реєстрації.

Згідно даних письмової реєстрації Григорій Тіміш був присутній на усіх пленарних засіданнях, але не здійснив електронної реєстрації на вечірньому засіданні 5 березня.

Протягом місяця народний депутат не підготував жодного законопроекту та жодного разу не виступав. Але в активі обранця 203 виборчого округу є шість депутатських запитів. Три з них направлені на ім’я Кабінету Міністрів України – 6 березня щодо включення у перелік інвестиційних програм фонду регіонального розвитку побудову нового корпусу Рідківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Новоселицького району Чернівецької області та об’єктів незавершеного будівництва: загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів в селі Йорданешти Глибоцького району та учбового корпусу Тернавської загальноосвітньої школи Герцаївського району; 20 березня щодо сприяння у реставрації покрівлі пам’ятки архітектури у селі Топорівці Новоселицького району Чернівецької області “Іллінська церква, дзвіниця та мури”. Два депутатські запити стосувалися завершення будівництва мосту на автодорозі Т-26-06 у селі Маршинці Новоселицького району Чернівецької області й були надіслані 20 березня голові Чернівецької ОДА та Міністерству інфраструктури України. Останній запит був підготовлений 20 березня Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, щодо встановлення “зеленого” тарифу на електроенергію.

За березень депутат-мажоритарник збільшив кількість помічників з 20 до 23, 19 з яких працюють на громадських засадах.

Загалом, з моменту отримання мандату Григорій Тіміш долучився до підготовки 4 законопроектів, 12 депутатських запитів, одного разу виступав на пленарному засіданні, 493 разів голосував ″за″, 6 – ″проти″, 11 разів утримувався, 69 – не голосував, 8 разів не був зареєстрований письмово та 7 – не здійснював електронної реєстрації.

Народний депутат від 204 виборчого округу Максим Бурбак був присутній на усіх пленарних засіданнях, про що свідчить письмова та електронна реєстрації.

Максим Бурбак не підготував протягом місяця жодного законопроекту та не виступав в парламенті. В активі депутата-мажоритарника один запит Кабінету Міністрів України від 20 березня щодо виділення коштів на добудову перинатального центру у Чернівецькій області.

Протягом березня кількість помічників народного депутата збільшилась з 9 до 13, 9 з яких працюють на громадських засадах.

Загалом, за всю каденцію Максим Бурбак долучився до підготовки трьох законопроектів, семи депутатських запитів, шість разів виступав в парламенті, 613 разів голосував ″за″, 2 – ″проти″, одного разу утримувався, 90 разів не голосував та був відсутній на 2 з 40 пленарних засідань.

Про діяльність народних депутатів-мажоритарників за минулі місяці можна дізнатись на сайті Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА http://oporacv.org/

Детальніше:
Владислав Баранський, 0669053642, v.baransky@opora.org.ua