В 2015 році явка абітурієнтів на пункти ЗНО в Чернівецькій області становила 78,5%

За результатами спостереження за підготовкою та проведенням зовнішнього незалежного оцінювання, що здійснила Громадянська мережа ОПОРА, робота з організації та проведення ЗНО в Чернівецькій області пройшла на високому рівні. Проте були певні зауваження до роботи персоналу пунктів тестування.

Зокрема, під час одного з тестувань, інструктор перевищивши свої повноваження, вплинув на одну з абітурієнток, яка хотіла написати апеляцію на процедуру проведення ЗНО і в результаті вона відмовилась від своєї заяви. Також були певні проблеми з якістю друку в тестових зошитах. Загалом, наразі немає суттєвих підстав не довіряти процедурі ЗНО.

За даними відділу тестових технологій та ЗНО Департаменту освіти в Чернівецькій області, загальна кількість зареєстрованих для складання ЗНО в Чернівецькій області становила 7236 осіб, в числі абітурієнтів також було 14 тимчасово переміщених осіб з окупованої території.

А явка на тестуванні з української мови та літератури мала рекордний рівень і становила 98,5%, що пояснюється поєднанням ЗНО з ДПА. Під час основної сесії, яка проходила з 3 по 26 червня, зовнішнє незалежне оцінювання проходило в трьох округах: Сторожинецькому, Хотинському, м. Чернівцях. Загалом явка абітурієнтів на пункти тестування становила 78,5%.

Цьогоріч зменшилась кількість випадків появи абітурієнтів на пункти тестування без необхідних документів, а також фактично не виявлено випадків запізнення. Проте і надалі деякі абітурієнти намагаються з собою пронести в аудиторії допоміжні матеріали, тож за допомогою металодетекторів під час технологічних перерв при виявленні різних засобів зв’язку було вилучено 11 осіб.

Довідково

Уже сьомий рік поспіль Громадянська мережа “ОПОРА” проводить спостереження за підготовкою та проведенням зовнішнього незалежного оцінювання в Україні. Цього року спостереження «ОПОРА» охопило від 50% (українська мова та література, математика, хімія) до 20% пунктів тестування в 17 областях, у тому числі й в Чернівецькій.

Варто зазначати, що цьогорічна кампанія ЗНО мала ряд новацій, серед них:
• Поєднання ЗНО з української мови з державною підсумковою атестацією (ДПА);
• Запровадження базового та поглибленого рівнів тестових завдань з української мови та літератури і математики;
• Новий підхід до визначення результатів експертними групами та запровадження порогового балу “склав\не склав” (замість 124 балів).

Контактна особа:
Тарас Прокоп, координатор громадського спостереження за ЗНО у Чернівецькій області – .0954900504

Громадське спостереження ВГО Громадянської мережі «ОПОРА» за ЗНО відбувається за сприяння Альянсу Програми сприяння незалежному тестуванню в Україні (USETI Legacy Alliance).