Вступна кампанія 2010. Якою вона буде?

Другий рік поспіль Чернівецьке представництво Громадянської мережі ОПОРА проводить моніторинг вступної кампанії до вищих навчальних закладів, взявши на себе зобов’язання прослідкувати за прозорістю та дотриманням усіх вимог чесного вступу до ВНЗ.

Громадські спостерігачі приділятимуть особливу увагу інформаційній системі «Конкурс» ( http://vstup.info ), з допомогою якої абітурієнти можуть в онлайн-режимі слідкувати за своїми шансами стати студентами обраного ними ВНЗ, порівнюючи свої результати ЗНО з даними інших абітурієнтів. Система «Конкурс» є зручною у використанні: абітурієнт може здійснювати пошук на основі галузей знань, окремих ВНЗ чи регіонів. Спостерігачі регулярно ГМ ОПОРА перевірятимуть наповнення «Конкурсу», а також звірятимуть відповідність даних, введених до системи, даним у приймальних комісіях.
Спостерігачі також будуть відвідувати засідання приймальних комісій, слідкувати за наявністю черг. Паралельно з цим проводитиметься опитування абітурієнтів щодо їхньої обізнаності з правилами вступу до обраного ВНЗ та роботою системи «Конкурс».

Як показав минулорічний досвід, вступ поза конкурсом та особи які вступають без результатів ЗНО є найбільшою загрозою для забезпечення прозорості вступної кампанії загалом. Саме тому, спостерігачі ГМ ОПОРА приділятимуть пильну увагу цим категоріям абітурієнтів. В разі виявлення зосередження великої кількості абітурієнтів вище перерахованих категорій в окремих ВНЗ чи спеціальностях, ОПОРА надсилатиме інформаційні запити до Міністерства освіти та науки України та до прокуратури з вимогою перевірити такі випадки.


У регіональних представництвах Громадянської мережі ОПОРА діють гарячі лінії, за якими абітурієнти можуть отримати консультацію та всю необхідну інформацію щодо процедури вступу до ВНЗ, а також поскаржитися на неправомірні дії приймальної комісії. Також можна подати скаргу в онлайн-режимі скориставшись
формою, або зателефонувавши за номерами: 044 225 32 81 та у Чернівецькій області – 063 616 04 81


Інформація:
Громадянська мережа ОПОРА – незалежна, неурядова, позапартійна всеукраїнська організація, спрямована на активізацію громадян. З моменту заснування в 2005 році ОПОРА служить інтересам суспільства шляхом успішного впровадження громадських ініціатив у таких сферах, як житлово-комунальне господарство, освіта, вибори, громадський контроль.