Вступ-2009: ризики та можливості для абітурієнтів

15 липня о 12.00 в Українському Народному Домі відбулась прес-конференція на тему «Вступ-2009: ризики та можливості для абітурієнтів». Захід було організовано Чернівецьким Представництвом «Громадянської мережі «ОПОРА» в рамках всеукраїнської кампанії моніторингу вступної кампанії до вищих навчальних закладів.

У заході взяли участь: представник приймальної комісії БДМУ Глубоченко В.Г., заступник голови приймальної комісії ЧТЕІ КНТЕУ Полянко В.В., відповідальний секретар приймальної комісії ЧТЕІ КНТЕУ Прокопець Л.С., секретар приймальної комісії Буковинського Університету Рошко Н.Б., заступник відповідального секретаря приймальної комісії ЧНУ Бобчук О.В., відповідальний секретар приймальної комісії БДФА Гусак Н.Б. та координатор з моніторингу вступної компанії до ВНЗ в Чернівецькій області Покорна Олеся.

На прес-конференції було презентовано новацію цьогорічної вступної кампанії – систему “Конкурс”, з допомогою якої абітурієнти зможуть в онлайн-режимі слідкувати за своїми шансами стати студентами обраного ними ВНЗ, порівнюючи свої результати ЗНО з даними інших абітурієнтів.

Робота системи «Конкурс» регламентується наказом Міністерства освіти і науки від 16.01.2009 року № 16 “Про Інформаційно-пошукову систему “Конкурс” та поширюється на ВНЗ III-IV рівнів акредитації усіх форм власності та підпорядкування. Окрім того, МОН розповсюдило окремий лист до вищих навчальних закладів, в якому наголошується на необхідності дотримання вимог цього наказу, особливо стосовно щоденної подачі інформації від локальних операторів системи «Конкурс» до загальної мережі.
До системи «Конкурс» зареєструвався 421 вищий навчальний заклад, серед них 6 – з Чернівецької області.

Окрім того, для уникнення минулорічної проблеми з фальсифікуванням сертифікатів було створено виробничо-інформаційну систему «Освіта», яка функціонує в мережі Інтернет за адресою http://www.osvita.net. Серед іншого, вона дозволить приймальним комісіям оперативно перевіряти подані абітурієнтами документи про освіту.

Регіональний координатор від ГМ ОПОРА Олеся Покорна розказала, що моніторинг вступної кампанії розпочався 29 червня. Головний недолік, що уже було зафіксовано, – це технічні проблеми з роботою системи “Конкурс”, а також той факт, що не всі абітурієнти ознайомлені із можливістю користуватися такою системою. Спостерігачі ГМ ОПОРА працюють в 21 регіоні країни. У рамках моніторингу спостерігачі дивляться за роботою приймальних комісій, опитують абітурієнтів, щоб з’ясувати, наскільки зрозумілою для них є процедура вступу до ВНЗ, а також регулярно перевірятимуть забезпечення роботи та поновлення інформації у системі «Конкурс». Досвід моніторингу минулого року показав, що головною загрозою щодо забезпечення прозорого вступу є позаконкурсне зарахування на основі різних пільг. Тому, спостерігачі від ГМ ОПОРА приділятимуть особливу увагу кількості пільговиків, що подали заяви на зарахування до ВНЗ. У разі, якщо їх кількість суттєво перевищуватиме показники минулих років, ГМ ОПОРА звертатиметься до Міністерства освіти і науки та прокуратури з проханнями перевірити достовірність і законність такої кількості пільговиків.

Також Олеся Покорна повідомила про відкриття гарячої телефонної лінії щодо вступу. За номером 8 099 224 24 36 абітурієнти зможуть отримати консультацію та поскаржитись у разі виникнення проблем.
Детальніша інформація: за номером телефону 80992242436