В селі Остриця Чернівецької області пошкодили білборд Ляшка (ФОТО)

В селі Остриця Герцаївського району (203 виборчий округ) спостерігачем ОПОРИ зафіксовано пошкоджений білборд Радикальної партії Олега Ляшка. Білборд частково здертий та замальований чорною фарбою певними надписами, а папір, що донедавна розміщувався на білборді, – розкиданий довкола рекламного щита.

Згідно п. 6 ч. 2 ст. 68 та ч. 25 ст. 74 Закону «Про вибори народних депутатів України», псування білбордів можна кваліфікувати як порушення виборчого права (перешкоджання реалізації виборчого права суб’єктом виборчого процесу), що тягне за собою відповідальність, встановлену законами України. Виборчий список Радикальної партії Олега Ляшка зареєстрований Центральною виборчою комісією 26 вересня. Пошкоджений білборд та ідентичні йому, які знаходяться в місті Чернівці, зокрема, на вул. Руській, були розміщені ще на початку вересня і продовжують залишатися на рекламних площах. Ці білборди не могли бути виготовлені за кошти виборчого фонду партії (виборчий фонд партії створюється вже після реєстрації списку ЦВК), як того вимагає ч. 6 ст. 68 закону.

Нагадуємо, що випадки псування агітаційних матеріалів у Чернівецькій області фіксуються спостерігачами Громадянської мережі ОПОРА не вперше. Так, було зафіксовано псування білборду партії Сильної України Сергія Тігіпка та наметів політичних партій в місті Чернівці.

Чернівецьке представництво Громадянської мережі ОПОРА відкрило гарячу лінію за номером 099 010 65 51. Важливу інформацію про вибори, порушення під час виборчої кампанії, хід та результати кампанії зі спостереження можна знайти на сайті Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА http://oporacv.org та на сторінці в Facebook – https://www.facebook.com/oporaChernivtsi

Детальніше:
Григорій Сорочан, тел.: +380636286772, g.sorochan(at)opora.org.ua
Владислав Баранський, тел.: +380669053642, v.baransky(at)opora.org.ua

Довідково: Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.

Website: http://oporaua.org/
Facebook: https://www.facebook.com/cn.opora
Twitter: https://twitter.com/opora (@opora)