В День виборів в Чернівецькій області переплутали, зникли бюлетені та голосують без паспорту

Сьогодні, 25 жовтня, день голосування на місцевих виборах і, як повідомляють спостерігачі ОПОРА, воно відбувається з певними проблемами.

Зокрема, кандидат до Чернівецької обласної ради Михайло Павлюк повідомив про недорахування десяти бюлетенів на вибори до обласної ради на спецдільниці в Чернівецькому обласному клінічному онкодиспансері. Там працює міліція. Наш спостерігач виїхав на місце.

В коментарі ОПОРІ голова комісії Валентина Полторак повідомила, що в цьому випадку зіграв людський фактор. Вона переконує, що помилка сталась під час першого перерахунку 23 жовтня, коли нарахували на 10 бюлетенів більше – 221 замість 211. А тому бюлетені не зникли, а просто була технічна помилка під час перерахунку. Бо вони раніше розкладали бюлетені стопками по 50, а цього разу по десять. Тому, певна голова, зіграв людський фактор. Правоохоронці, які були на місці, не прокоментували ситуацію.

View post on imgur.com

В селі село Михайлівка Кельменецького району виборцям видають бюлетені без паспорту. Про це повідомив спостерігач ОПОРИ. Загалом в селі проживає 380 виборців. Переважно – це старші люди і члени комісії видають їм бюлетені без пред’явлення паспорта, як це передбачено законом «Про місцеві вибори».

Так само в Баламутівці Заставнівського району видавали бюлетені без пред’явлення паспорта. Спостерігач складає На цій же дільниці в селі Баламутівка була зафіксована агітація за кандидата в депутати до Чернівецької обласної ради.

View post on imgur.com

Відповідно до закону «Про місцеві вибори» (п. 7 ст. 77), підставою для видачі бюлетеня є документ, що посвідчує особу (паспорт). Також передвиборна агітація закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування. Ведення передвиборної агітації до початку і після закінчення встановлених у цій статті строків забороняється. Окрім того категорично заборонено розміщувати агітацію в приміщенні дільниці.

В селі Романківці Сокирянського району сьогодні було виявлено технічну помилку в бюлетенях до районної ради. По-батькові одного з кандидатів вказано неправильно. Члени комісії звернулись до Центральної виборчої комісії, де їм вказали, що не потрібно потім в протоколі вказати правильно по-батькові. Рішення комісії, що це та сама особа.

В Чернівцях в дільниці, що розташована в школі № 5 виявлено, що бюлетені на вибори до Чернівецької міської ради видані для голосування по іншому округу – замість 21 округу видали бюлетені за 32 округ. Як повідомила голова комісії, ці бюлетені будуть погашені, а бюлетені по 21 округу – додруковані. Загалом з 8 ранку вже проголосувало 36 людей, з них – 12 людей помилково проголосували за кандидатів до міської ради від округу 32. Наразі чекають роз’яснення від районної виборчої комісії, що робити з заповненими бюлетенями.

Також нагадуємо, що діє гаряча лінія Чернівецького представництва Громадянської мережі «ОПОРА». Відповідно всі бажаючі можуть задзвонити за номером 099 010 6551 і отримати консультацію щодо виборчого процесу або ж повідомити про порушення. А про факти, зафіксовані нашими спостерігачами можна дізнатись на сайті Чернівецького представництва
Громадянської мережі ОПОРА http://oporacv.org/

За коментарями звертайтесь:
Координатор виборчих програм Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА Тарас Прокоп, тел. +380954900504, prokoptar@gmail.com
Надія Вірна, тел. +380502104847, virna@opora.org.ua