В Чернівцях з агітаційної зустрічі Народного фронту не випускали студентів-медиків ВІДЕО

21 жовтня в Чернівцях у Палаці Академічному відбулася агітаційна зустріч представників політичної партії Народний фронт зі студентами та викладачами Буковинського державного медичного університету. Спостерігач ОПОРИ зафіксував, що окремих студентів, які намагалися покинути залу раніше закінчення заходу, із приміщення не випускали. Окрім того спостерігача ОПОРИ невідомі прийняли за студента і теж хотіли загнати в залу.

Зустріч, як пояснив після завершення заходу спостерігачу ОПОРИ ректор БДМУ Тарас Бойчук (весь час знаходився на сцені поряд із партійцями), була ініційована студрадою БДМУ. Також Тарас Бойчук запевнив, що оформлені усі необхідні документи щодо оренди приміщення, яке знаходиться в підпорядкуванні медичного університету, і де відбувалася зустріч. ОПОРА подала інформаційний запит, щоб отримати копії цих документів.

Щодо самої зустрічі, то на сцені були присутні кандидати в народні депутати Максим Бурбак (в 204 виборчому окрузі), Микола Федорук (в 201 виборчому окрузі), ректор БДМУ Тарас Бойчук, голова студради БДМУ Анна Рибарчук. Кандидати агітували, відповідали на питання. Відео (Федорук) – http://youtu.be/dRWRQdfJUxw, Відео (Бойчук) – http://youtu.be/1hCv7nTMX50; Фото – http://i.imgur.com/v7NaOxp.jpg, http://i.imgur.com/vwmtOuN.jpghttp://i.imgur.com/v7NaOxp.jpg

Студенти, з якими вдалося поспілкуватися спостерігачу ОПОРИ, стверджували, що на захід вони прийшли добровільно. Однак, в коридорі спостерігач ОПОРИ став свідком, що як мінімум дві групи студентів не змогли покинути приміщення через те, що двоє осіб перешкоджали їм і наполегливо переконували студентів залишитись в залі до завершення. Після втручання спостерігача ОПОРИ студентів все ж таки почали випускати.

Відео: http://youtu.be/IzQ7z0F9eoA

Згідно статті 5 закону Про вибори народних депутатів України участь громадян України у виборах депутатів є добровільною і ніхто не може бути примушений до участі чи неучасті у виборах. Згідно статті 11 виборчий процес передбачає свободу передвиборчої агітації.

Чернівецьке представництво Громадянської мережі ОПОРА відкрило гарячу лінію за номером 099 010 65 51. Важливу інформацію можна знайти на сайті Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА http://oporacv.org та на сторінці в Facebook – https://www.facebook.com/oporaChernivtsi

Мапа порушень: http://map.oporaua.org/
Додаток для Android Вибори 2014: http://goo.gl/I7M3TN

Детальніше:
Надія (ВІРНА) Бабинська, тел.: +380502104847, virna(at)opora.org.ua

Сорочан Григорій, тел.: +380636286772, g.sorochan(at)opora.org.ua

Довідково: Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з вересня 2014 року, Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.

Website: http://oporaua.org/
Facebook: https://www.facebook.com/cn.opora

Twitter: https://twitter.com/opora (@opora)