В Чернівцях в салоні краси кандидатки з агітацією надають скидки на стрижку

У салоні краси, який є власністю кандидатки в депутати від БПП «Солідарність» в Чернівецьку міську раду, надаються пенсіонерам послуги зі знижкою 50 %. Надання знижки супроводжується агітацією – при вході в салон і в самому салоні містяться агітаційні матеріали за цю кандидатку. Про це повідомляє спостерігач Громадянської мережі ОПОРА.

Салон краси «Леді VIP», який знаходиться на вул. Стефюка, 8, пропонує пенсіонерам послуги перукаря за 25 грн (повна вартість послуги 50 грн). Поряд із цим оголошенням розміщена агітаційна листівка Наталії Фрунзе як кандидатки в депутати від політичної партії БПП «Солідарність» до Чернівецької міської ради, також агітаційна продукція (листівки) є і в приміщенні салону. Перукар салону пояснив спостерігачу ОПОРИ, що власниця є сама Наталія Фрунзе і оскільки вона кандидат в депутати, то вирішила зробити таку акцію.

Сама кандидатка в коментарі ОПОРА спростовує дотичність акції до виборів.

– Це – акція салону, яка не відноситься до виборів, – пояснює Наталія Фрунзе. – Я, як директор, маю право робити знижки пенсіонерам. Акція була дійсна до виборів та буде діяти після. Там не написало Наталія Фрунзе, там не написало голосуйте за Наталю Фрунзе, там нічого взагалі не написано.

ОПОРА фіксує непоодинокі випадки безкоштовного надання послуг, товарів (ремонти, встановлення стоянок) кандидатами чи від імені кандидатів. Тому закликає суб’єктів виборчого процесу дотримуватись виборчого законодавства. Адже, відповідно до п. 4 ст. 60 Закону «Про місцеві вибори», забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора місцевої організації партії, яка є суб’єктом виборчого процесу, політичної партії, місцева організація якої є суб’єктом виборчого процесу, або інших агітаційних матеріалів, за умови, що вартість таких товарів не перевищує 5 відсотків розміру мінімальної заробітної плати) та інших матеріальних цінностей або робіт чи послуг.

За коментарями звертайтесь:
Координатор виборчих програм Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА Тарас Прокоп, тел. +380954900504, prokoptar@gmail.com
Надія Вірна, тел. +380502104847, virna@opora.org.ua
Наталія Шадна, тел. +380955908493