В Чернівцях в День тиші виявлено незаконну агітацію в бібліотеці, газети та заходи від кандидата

Незважаючи на заборону агітації в переддень виборів, так званий День тиші, в Чернівцях на біл-бордах залишається реклама політичних партій, а на стовпах, дошках оголошень – агітаційні листівки за кандидатів та партії до рад різних рівнів, самовисуванців та висуванців на посаді голів міських, сільських та селищних рад. Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ.

ФОТО: https://app.box.com/s/84f9z0af05isfxl3yb4151w2qhpppro1

Агітація на дверях бібліотеки. Агітаційний плакат за кандидата в депутати Чернівецької міської ради від партії «Громадянська позиція» Дмитра Сірмана зафіксовано на дверях міської центральної дитячої бібліотеки, філія №2 по вулиці Перемоги, 2. Окрім того, що це порушення термінів ведення агітації, це ще й порушення п.9 ст. 60 Закону України «Про місцеві вибори», якою прямо заборонено розміщувати агітацію на будинках і в приміщеннях установ комунальної власності.

Свято Калічанки з агітацією. В Чернівцях в мікрорайоні Калічанка зафіксовано свято День Калічанки, організоване кандидатом в депутати Чернівецької міської ради Володимиром Бешлеєм. Зокрема, на 14:00 вже відбувся один захід для дітей, показ фільмів в 7Д, батут, дітям роздавали кульки, змагання. На захід було викликано працівників міліції. Хоча прямої агітації спостерігачем ОПОРИ не зафіксовано, однак там були агітаційні намети «Рідного міста», символіку якого було заклеєно, але в приймальні Володимира Бешлея і досі висить афіша заходу з агітацією. В цьому мікрорайоні запланований о 17:00 концерт. Листівки з запрошенням на захід роздавались напередодні. На листівці містилась символіка «Рідного міста». ОПОРА про це повідомляла 23 жовтня.

ФОТО: https://app.box.com/s/hp3p6l6mcwsaunlf24ng37o0bub2dthe

В коментарі спостерігачу ОПОРІ, кандидат Володимир Бешлей повідомив, що під час заходів агітації немає, а тому порушень в цьому не вбачає. Адже це свято Калічанки відбувається щороку. Однак ОПОРІ повідомили, що по вулиці Боянівській роздається агітаційна газета за кандидата від партії «Рідне місто» Володимира Бешлея. Однак сам кандидат в коментарі спростував дотичність до цього випадку.

 

Відповідно до п. 2 ст. 54 закону України «Про місцеві вибори», напередодні і в день голосування забороняється проведення масових акцій (зборів, мітингів, походів, демонстрацій тощо) від імені кандидатів, місцевих організацій партій – суб’єктів виборчого процесу, а також політичних партій, місцеві організації яких є суб’єктами виборчого процесу.

Так, надалі продовжують стояти біл-борди ВО «Батьківщина» (в’їзд в місто з Остриці, Новий Киселів, Мамаївці та ін.) Галицький шлях на стовпах агітація за кандидатів чи партію «Рідне місто», «Самопоміч», Опозиційни блок. Також багато агітації за «Рідне місто» по вулиці Каштановій, а також за кандидатів в мери Михайла Сеничака, Наталії Якимчук, партії «Солідарність», УРОП, «Наш край». В Великому Кучурові зафіксовані агітаційні листівки на стовпах за кандидатів від «Опозиційний блок». По вулиці Заводській зафіксовано незаконну агітацію партій «Наш край», Опозиційний блок, «Солідарність», УКРОП, «Наш край», за кандидата в мери Михайла Сеничака. В Клішківцях та Зарожанах Хотинського району незаконну агітацію, в тому числі біля виборчої дільниці, кандидатів та партій Опозиційний блок, «Сила Людей», Автомайдан, «Наш край», кандидатів-самовисуванців. В селі Маршинці Новоселицької ради зафіксовано незаконну агітацію за кандидатів від «Відродження», «Наш край».

Наголошуємо, відповідно до п. 2 ст. 54 Закону України «Про місцеві вибори», передвиборна агітація закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування. Ведення передвиборної агітації до початку і після закінчення встановлених у цій статті строків забороняється. А згідно з статтею 212-10 Кодексу про адміністративні правопорушення, порушення обмежень щодо ведення передвиборної агітації, агітація в день проведення референдуму (агітація поза термінами) тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (до 850 грн.) і на посадових осіб – від п’ятдесяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За коментарями звертайтесь:
Координатор виборчих програм Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА Тарас Прокоп, тел. +380954900504, prokoptar@gmail.com
Надія Вірна, тел. +380502104847, virna@opora.org.ua