В Чернівцях в день голосування агітаційні листівки і прихована антиреклама

Незважаючи на заборону агітації в день виборів, в Чернівцях спостерігачі ОПОРИ зафіксували приховану рекламу проти одного з кандидатів на посаду Чернівецького міського голови, а також рекламу іншого. Сьогодні, 15 листопада, в місті відбуваються повторні вибори мера Чернівці, так як в першому турі ніхто з кандидатів не набрав більше 90 тисяч голосів.

Зокрема, в районі Кемпінгу (біля автостанції) зафіксовано біл-борди з написом «Захист? Простих? Людей!», виготовлених з використанням в негативному контексті лозунгів партії «Рідне місто», яка висунула одного з кандидатів на посаду мера Віталія Михайлішина. На біл-борді зображені вівці. Біл-борд виготовлений не за кошти виборчих фондів, адже замовником є фізична особа, яка не є кандидатом чи представником партії, яка висунула кандидата. Також на проспекті Незалежності та поблизу Дріжджзаводу зафіксовано біл-борди, з зображенням Януковича та висуванця від партії «Рідне місто» Ростислава Білика, яких оголошено в розшук. Поруч з їхніми світлинами білий квадрат з запитанням. За кілька днів до того замість білого квадрата, там було розміщено світлину кандидата на посаду мера Віталія Михайлішина. Про це повідомляла ОПОРА раніше.

View post on imgur.com

Таким чином, цю друковану продукцію можна розцінювати як антирекламу або агітацію не голосувати за цього кандидата. Окрім того на рекламній тумбі поблизу Льодового майданчика, що по вулиці Головній, розклеєна агітаційна продукція кандидата в мери Олексія Каспрука без вихідних даних.

Наголошуємо, відповідно до п. 2 ст. 54 Закону України «Про місцеві вибори», передвиборна агітація закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування. Ведення передвиборної агітації до початку і після закінчення встановлених у цій статті строків забороняється. А згідно з статтею 212-10 Кодексу про адміністративні правопорушення, порушення обмежень щодо ведення передвиборної агітації, агітація в день проведення референдуму (агітація поза термінами) тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (до 850 грн.) і на посадових осіб – від п’ятдесяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також в законі «Про місцеві вибори» чітко вказано, що передвиборча агітація може відбуватись як за, так і проти кандидата, кандидатів, політичних партій. А, відповідно п. 6 ст. 54 закону, передвиборна агітація здійснюється за рахунок і в межах коштів власних виборчих фондів кандидатів у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, місцевих організацій партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі. Використання для передвиборної агітації коштів з інших джерел забороняється.

За коментарями звертайтесь:
Координатор виборчих програм Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА Тарас Прокоп, тел. +380954900504, prokoptar@gmail.com
Надія Вірна, тел. +380502104847, virna@opora.org.ua