В Чернівцях спалили автівку активісту і ламали сайт. Це пов’язують з виборами

В Чернівцях відбулись дві надзвичайні події, які постраждалі пов’язують за виборам Чернівецького міського голови, які відбудуться 25 травня. Так, 21 травня зранку місцевий сайт Букньюз було атаковано хакерами. Як повідомив головний редактор сайту Юрій Чорней, зловмисники намагались зламати сайт і отримати доступ до сервера. Атаку вдалось відбити.

22 травня зранку головний та технічний редактори сайту зареєстрували заяву до УМВС області з вимогою відкрити кримінальне провадження за фактом несанкціонованого втручання в роботу комп’ютера (ст. 361 Кримінального кодексу України) та перешкоджання журналістській діяльності (ст. 171 Кримінального кодексу України).

Головний редактор сайту Юрій Чорней:

Я однозначно пов’язую це (хакерську атаку, – ОПОРА) з передвиборчою кампанією. Ця атака однозначно пов’язана з журналістською діяльністю, матеріалами, які публікуються на нашому сайті. Комусь не подобається як ми висвітлюємо виборчу кампанію в Чернівцях.

На сайті Букньюз позитивно висвітлюються кандидати на посаду мера Олексій Каспрук та Віталій Ткачук, а також негативно висвітлюється кандидат на посаду мера Віталій Михайлішин.

Окрім того в ніч на 22 травня невідомі спалили автомобіль активіста місцевої Самооборони. Активісти пов’язують підпал автівки з тим, що напередодні вони охороняли захід проти кандидата на посаду Чернівецького міського голови Віталія Михайлішина.

Принагідно повідомляємо, що в Чернівецькому представництві Громадянської мережі ОПОРА запрацювала гаряча лінія, на яку виборці можуть залишати повідомлення про факти порушень виборчого законодавства 099 010 6551.

Детальніше:

Надія (Вірна) Бабинська, тел.: +380502104847, g.sorochan(at)opora.org.ua
Назар Тимощук, координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА у Чернівецькій області, тел.: +38063 628 67 71, n.tymoshchuk(at)opora.org.ua

Довідково: Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з березня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами Президента України, а також за проміжними парламентськими (83 округ) та позачерговими місцевими виборами. Організація співпрацює з 175 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 25 травня, до них долучаться ще 3000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.