В Чернівцях на зустріч з Тимошенко закликають з плакатів без вихідних даних

17 травня близько 20:00 спостерігач Громадянської мережі ОПОРА зафіксував на Центральній площі Чернівців плакати із оголошенням про візит кандидата на пост Президента України Юлії Тимошенко, який, нібито, має відбутися 20 травня 2014 року. Плакати були розміщенні на всіх стовпах на Центральній площі міста, декілька з них лежали на тротуарі і були без жодних вихідних даних. Плакати оформлені у кольоровій гамі, схожій до тієї, яка використовується в агітаційній продукції Юлії Тимошенко; містять заклик прийти на зустріч із кандидатом із вказанням місцем та часом зустрічі. Плакати не містять вихідних даних (тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, та замовника відповідних матеріалів), як того вимагає закон України про вибори Президента. Окрім того друкована агітаційна продукція повинна розміщуватись у передбачених законом місцях.

В обласному штабі Юлії Тимошенко, куди Громадянська мережа ОПОРА звернулась за коментарем, сказали, що до друку та поширення вказаних плакатів відношення не мають. Вказали, що, загалом, інформація, котра міститься на плакатах, відповідає дійсності. Але плакати обласного штабу не тільки не поширюються, вони ще навіть не видрукувані. Окрім того, текст на плакаті буде відрізнятись.

Принагідно повідомляємо, що в Чернівецькому представництві Громадянської мережі ОПОРА запрацювала гаряча лінія, на яку виборці можуть залишати повідомлення про факти порушень виборчого законодавства 099 010 6551.

Важливу інформацію про вибори, порушення під час виборчої кампанії, хід та результати кампанії зі спостереження можна знайти на сайті Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА http://oporacv.org/

Детальніше:

Надія (ВІРНА) Бабинська, тел.: +380502104847, virna(at)opora.org.ua
Назар Тимощук, координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА у Чернівецькій області, тел.: +38063 628 67 71, n.tymoshchuk(at)opora.org.ua

Довідково: Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з березня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами Президента України, а також за проміжними парламентськими (83 округ) та позачерговими місцевими виборами. Організація співпрацює з 175 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 25 травня, до них долучаться ще 3000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.