В Чернівцях міняли бруківку під плакатами кандидата в депутати міської ради (ФОТО, ВІДЕО)

23 жовтня спостерігачем ОПОРИ було зафіксовано трактор та вантажівки, обліплені плакатами кандидата в депутати Чернівецької міської ради в 17 мажоритарному окрузі міста Янека Цемко. На цих машинах невідомі здійснювали роботи по встановленню бруківки на вулиці Героїв Майдану, що входить до вказаного округу.

Коли спостерігач поцікавилась, чому плакати за кандидата на автівках, один з працівників повідомив, що це “Агітація. А що не видно?” Повідомити про те, хто замовник цих робіт, робітники відмовились і відіслали до прораба. Прораб ж вказав, що роботи виконують на замовлення місцевої влади. Деталей не повідомив.

Відео: http://youtu.be/WoiO1k5D9mw

Відповідно до ч. 4 ст. 53 закону України про місцеві вибори, забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах цінних паперів, кредитів, лотерей, товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора політичної партії, місцева організація якої є суб’єктом виборчого процесу, або інших агітаційних матеріалів, за умови, що вартість таких товарів не перевищує п’яти відсотків мінімального розміру заробітної плати) та інших матеріальних цінностей або робіт чи послуг.

В зв’язку з цим спостерігач викликала міліцію та написала відповідну заяву в правоохоронні органи. Працівники міліції опитали свідків та взяли пояснення.

ОПОРА також зафіксувала, як невідомі на висоті третього-четвертого поверхів будинків по вулиці Алма-Атинській, здійснювали затирку швів будинків та встановлення банерів цього ж кандидата:

Представник кандидата Янека Цемко Сергій повідомив, що “кандидат та його штаб ніякого відношення до робіт та агітації не мають”. Він запевнив, що роботи зі встановлення бруківки виконуються підприємством на замовлення міської ради. А працівники просто прихильники цього кандидата. Також в штабі Янека Цемка запевняють, що не знають, звідки в працівників взялись агітаційні плакати.

Минулого тижня гравієм та прибиранням “задобрював” виборців цього округу ще один кандидата в депутати міської ради Василь Забродський.

Чернівецьке представництво Громадянської мережі ОПОРА відкрило гарячу лінію за номером 099 010 65 51. Важливу інформацію можна знайти на сайті Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА http://oporacv.org та на сторінці в Facebook – https://www.facebook.com/oporaChernivtsi. Мапа порушень: http://map.oporaua.org/. Додаток для Android Вибори 2014: http://goo.gl/I7M3TN

Детальніше:
Надія (ВІРНА) Бабинська, тел.: +380502104847, virna(at)opora.org.ua
Григорій Сорочан, тел: +380636286772, g.sorochan(at)opora.org.ua

Довідково: Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з вересня 2014 року, Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.

Website: http://oporaua.org/
Facebook: https://www.facebook.com/cn.opora
Twitter: https://twitter.com/opora (@opora)