В Чернівцях безкоштовна роздача вітамінів виборцям супроводжувалась агітацією за кандидата

17 жовтня в Чернівцях поблизу кінцевої зупинки маршрутки №26 по вулиці Комарова спостерігачами ОПОРИ було зафіксовано безкоштовне надання послуг із перевірки тиску та зору, роздача вітамінів виключно мешканцям виборчого округу на виборах до міської ради №32. Акція супроводжувалась роздачою вітамінів та власної агітаційної продукції за кандидата у депутати до Чернівецької міської ради від Блоку Петра Порошенка “Солідарність” Віктора Савчука, який балотується у відповідному окрузі.

ВІДЕО

17 жовтня спостерігачем Громадянської мережі ОПОРА було зафіксовано надання послуг із перевірки тиску та зору з роздачою вітамінів мешканцям виборчого округу № 32 (м.Чернівці – вул.Героїв Майдану: 87, 89, 91, 93, 95, 97; вул.Героїв Майдану: 107–109, 111–111Д; вул.Комарова Володимира: 15, 23/25–27, 31АБ, 34–38; вул.Комарова Володимира: 31В–31Д; проїзд Парковий: 10, 10Б), яке супроводжувалось агітацією за кандидата у депутати до Чернівецької міської ради у виборчому окрузі № 32 від Блоку Петра Порошенка Солідарність Віктором Савчуком.

View post on imgur.com

Надання послуг здійснювалось у машині швидкої медичної допомоги Diomed. Паралельно з ящиків, які стояли біля автомобіля, людям, що проходили медобстеження, видавалися вітаміни «Ундивід».

Кандидат в депутати міської ради Віктор Савчук, який був присутній на агітаційному заході, у коментарі ОПОРІ зазначив:

«Ми роздаємо вітаміни, тому що організували цю акцію і маємо право роздавати вітаміни кому хочемо … Підкуп за сім гривень? За сім гривень вітаміни, я вважаю, що це не підкуп».

При цьому, кандидат в депутати наголосив, що захід (у тому числі й оренда автомобіля медичної допомоги) не був оплачений з виборчого фонду, адже його організовував його син, який, за його словами, не має до виборів жодного відношення.

Організатори заходу відмовились надавати спостерігачу Громадянської мережі ОПОРА календарики з агітацією за кандидата, які роздавалися іншим людям, аргументуючи свою відмову пропискою спостерігача за межами округу № 32.

Також люди, які стояли в черзі за вітамінами та й сам кандидат заперечували проти того, щоб спостерігач здійснював фіксацію порушення.

Віктор Савчук зазначив:

«Ви заважаєте проведенню акції. Людям ви не подобаєтесь, мені не подобаєтеся … треба щось для людей робити, а не ходити щипати людей збоку. Візьміть лопату, підійдіть якусь клумбочку зробіть біля людей, зробіть під’їзд покрасьте. А ви ходите і дьоргаєтеся там, напружуєте ситуацію».

Відповідно до п. 4 ст. 60 Закону «Про місцеві вибори», забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора місцевої організації партії, яка є суб’єктом виборчого процесу, політичної партії, місцева організація якої є суб’єктом виборчого процесу, або інших агітаційних матеріалів, за умови, що вартість таких товарів не перевищує 5 відсотків розміру мінімальної заробітної плати) та інших матеріальних цінностей або робіт чи послуг.

Вказана інформація передається УМВС в Чернівецькій області для реагування.

Розпочала роботу гаряча лінія Чернівецького представництва Громадянської мережі «ОПОРА». Відповідно всі бажаючі можуть задзвонити за номером 099 010 6551 і отримати консультацію щодо виборчого процесу або ж повідомити про порушення. А про факти, зафіксовані нашими спостерігачами можна дізнатись на сайті Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА http://oporacv.org/

За коментарями звертайтесь:
Координатор виборчих програм Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА Тарас Прокоп, тел. +380954900504, prokoptar@gmail.com
Надія Вірна, тел. +380502104847, virna@opora.org.ua
Владислав Баранський, 0669053642, v.baransky@opora.org.ua