В Чернівцях Батьківщина і Блок Порошенка готуються порушити День тиші? ФОТО

Спостерігачами ОПОРИ 23 жовтня зафіксовано кілька білбордів без вихідних даних, які можна вважати прихованою агітацією за політичні партії ВО Батьківщина та Блок Петра Порошенка. Вони виконані в стилістичній партійній гаммі та із закликами, які містились на агітаційних білбордах впродовж виборчої кампанії.

Зокрема, ВО Батьківщина на білбордах з вихідними даними закликає “Наш вибір перемога”, “Мій вибір – перемога. Батьківщина”, а на знеоособлених без вихідних даних просто – “Мій вибір – перемога”. На обох білбордах міститься цифра 26 (номер в ВО Батьківщини у виборчому бюлетені) та квадратик з галочкою.

Блок Петра Порошенка на своїх білбордах з вихідними даними звертається до виборців “Голосу за перемогу! За мир! Час єднатись. Блок Петра Порошенка”. Тепер в таких же кольорах та стилістиці написано “За перемогу! За мир! Час єднатись. За гідність кожного українця!”

Зважаючи на те, що ці рекламні білборди можна вважати прихованою агітацією, Громадянська мережа ОПОРА застерігає суб’єктів виборчого процесу утриматись від порушення Дня тиші, коли будь-яка агітація заборонена. ОПОРА розцінюватиме такі білборди як агітаційні і в суботу, 25 жовтня, звертатиметься до правоохоронних органів стосовно порушення виборчого законодавства.

Наголошуємо, що відповідно до статті 70 закону України про вибори народних депутатів, передвиборна агітація закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування Передвиборна агітація напередодні дня голосування та в день голосування забороняється. У цей же час забороняються проведення масових акцій (зборів, мітингів, походів, демонстрацій, пікетів) від імені партії, кандидати у депутати від якої зареєстровані у загальнодержавному окрузі, кандидатів в депутати, розповсюдження агітаційних матеріалів, а також публічні оголошення про підтримку партією чи окремими кандидатами у депутати проведення концертів, вистав, спортивних змагань, демонстрації фільмів та телепередач чи інших публічних заходів.

Відповідно до п.24 ст. 74 закону, передвиборні агітаційні матеріали знімаються з 24 години останньої п’ятниці перед днем голосування відповідними службами місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

На прохання прокоментувати ситуацію з розміщенням вказаних білбордів в обласному штабі Блоку Петра Порошенка підтвердили причетність до них. Проте, “порошенківці” не вважають ці білборди агітацією, а закликом виборців прийти 26 жовтня і проголосувати. В прес-службі Чернівецької обласної організації партії ВО Батьківщина повідомили, що не володіють інформацією про те, хто замовляв і розміщував ті білборди, а також, що їхні білборди лише ті, на яких є символіка партії і вихідні дані і вони, переконують в прес-службі, будуть зняті до вихідних. Все ж ОПОРА вбачає приховану рекламу в цих агітаційних матеріалах і звертається до суб’єктів виборчого процесу не застосовувати неконкурентні та незаконні методи агітації.

Чернівецьке представництво Громадянської мережі ОПОРА відкрило гарячу лінію за номером 099 010 65 51. Важливу інформацію можна знайти на сайті Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА http://oporacv.org та на сторінці в Facebook – https://www.facebook.com/oporaChernivtsi

Мапа порушень: http://map.oporaua.org/
Додаток для Android Вибори 2014: http://goo.gl/I7M3TN

Детальніше: Надія (ВІРНА) Бабинська, тел.: +380502104847, virna(at)opora.org.ua

Довідково: Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з вересня 2014 року, Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.

Website: http://oporaua.org/
Facebook: https://www.facebook.com/cn.opora
Twitter: https://twitter.com/opora (@opora)