В чернівецькому громадському транспорті виявлено агітки за кандидата в мери

Спостерігачами ОПОРИ 18 жовтня в салоні маршрутного автобусу № 18 (номери СЕ 0551 АА) виявлено агітаційні матеріали кандидата на посаду Чернівецького міського голови Ярослава Кушнірика. Розміщення агітації всередині транспортних засобів громадського користування заборонено.

View post on imgur.com

В підприємстві-перевізнику «Буковина Трансекіпаж», яка обслуговує вказаний маршрут, ОПОРІ повідомили, що поява агіток в маршрутках не є ініціативою керівництва чи за його згоди, і що вони провели напередодні виборів бесіду з працівниками щодо заборони розміщення агітаційної продукції в маршрутках.

View post on imgur.com

Кандидат в мери Чернівців Ярослав Кушнірик прокоментував ОПОРІ, що не причетний до цього випадку і гадки не має, як агітаційні листівки з вихідними даними могли потрапити в маршрутку.

View post on imgur.com

ОПОРА вкотре наголошує, що згідно ч. 6, п. 9, статті 60 Закону України «Про місцеві вибори», забороняється розміщувати носії політичної реклами на зовнішній поверхні та всередині транспортних засобів громадського користування, у тому числі таксі, у приміщеннях та на будівлях станцій метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів.

Порушення встановленого законом порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами або розміщення їх у заборонених законом місцях громадянином – тягнуть за собою накладення штрафу від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, підприємствами-розповсюджувачами реклами – тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (стаття 212-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Розпочала роботу гаряча лінія Чернівецького представництва Громадянської мережі «ОПОРА». Відповідно всі бажаючі можуть задзвонити за номером 099 010 6551 і отримати консультацію щодо виборчого процесу або ж повідомити про порушення. А про факти, зафіксовані нашими спостерігачами можна дізнатись на сайті Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА http://oporacv.org/

За коментарями звертайтесь:
Координатор виборчих програм Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА Тарас Прокоп, тел. +380954900504, prokoptar@gmail.com
Надія Вірна, тел. +380502104847, virna@opora.org.ua