В Чернівецькій області відбуваються заміни членів окружних виборчих комісій

Постановою Центральної виборчої комісії від 17 квітня замінено ряд членів окружних виборчих комісій, в тому числі і в Чернівецькій області. Зокрема, як повідомили Громадянській мережі в Центральній виборчій комісії (ЦВК), одна заміна відбулась в складі окружної виборчої комісії 207 округу, в 204 окрузі – 2 заміни, в 205 – одна заміна, в 206 – 2 заміни.

Сьогодні, 18 квітня, відбулось засідання ОВК 204 виборчого округу, на котрій були присутні 11 з 20 членів. З дев’яти відсутніх двоє – з поважних причин (зокрема, заступник голови ОВК наразі перебуває на лікуванні в Києві). Нагадаємо, 16 квітня присягу прийняли 13 членів ОВК, а 18 квітня ще один. Загалом 14, що робить дозволяє розпочати повноправну роботу ОВК. Адже, згідно, п.2 ст. 26 закону про вибори Президента повноваження ОВК починаються з моменту складання присяги не менше як двома третинами її складу. Проблемою в ОВК 204 є відсутність секретаря Сергія Яцименка від кандидата на пост Президента Володимира Саранова, який не з’являється на засідання. Тому постало питання про його заміну. Але голова ОВК Ігор Мойсеєнко вказав, що питання підніме на наступному засіданні, яке заплановано на 23 квітня о 17:00.

Згідно зі ст. 30 ЗУ Про вибори Президента, дострокове припинення повноважень члена виборчої комісії можливе у зв’язку в тому числі двома і більше неявками на засідання виборчої комісії без поважних причин.

На засіданні ОВК 205 округу 16 квітня прийняли присягу 15 членів і робота комісії розпочата. На засіданні 17 квітня ЦВК замінила члена комісії від кандидата Дмитра Яроша Тетяну Сойкіну, яка була відсутня на першому засіданні і проживає в Одеській області. Дата та час наступного засідання наразі невідомі.

В ОВК 206 округу 16 квітня на засіданні присягу прийняли 12 членів. Вже 17 квітня на засідання ОВК присягу прийняв ще один член комісії, що дозволило розпочати повноцінну роботу. 19 квітня о 10:00 планується чергове засідання ОВК.

Проблемною залишається ситуація в ОВК 207 округу. Комісія збиралася вже двічі – 16 та 18 квітня зранку. Проте, станом на 14:00 18 квітня після другого зібрання тільки 12 членів прийняли присягу. Тому, наразі, у 207 виборчому окрузі комісія так і не набула повноважень (тобто не прийняли присягу дві третини членів від складу комісії). Також в ОВК голова Валентин Уманець від кандидата Вадима Рабіновича та секретар Лариса Савонюк від кандидата Олега Царьова не проживаються в Чернівецькій області, тому на зібрання не з’являлися. На зібранні ОВК в 207 окрузі 18 квітня відбувся також один цікавий казус: дивним чином на засіданні були присутніми два члени від кандидата Юрія БойкаЯрослав Шерстюк (прийняв присягу 16 квітня) та Наталія Павлюк (прийняла присягу 18 квітня). Як виявилося, вже наприкінці зібрання, напередодні постановою від 17 квітня ЦВК замінило пана Ярослава на пані Наталію, але на зібрання вони з невідомих причин з’явилися одночасно. Очікується, що завтра 19 квітня комісія спробує зібратися знову для того, щоб нарешті виконати норму законодавства про вибори Президента щодо необхідності прийняття присяги двома третинами від загальної кількості членів (в ОВК 207 округу їх 20).

Нагадуємо, важливу інформацію про вибори, порушення під час виборчої кампанії, хід та результати кампанії зі спостереження можна знайти на сайті Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА http://oporacv.org/

Детальніше:

Надія Бабинська, тел.: +380502104847, virna(at)opora.org.ua
Назар Тимощук, координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА у Чернівецькій області, тел.: +38063 628 67 71, n.tymoshchuk(at)opora.org.ua

Довідково: Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з березня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами Президента України, а також за проміжними парламентськими (83 округ) та позачерговими місцевими виборами. Організація співпрацює з 175 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 25 травня, до них долучаться ще 3000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.