В Чернівецькій області утворено 561 дільничну виборчу комісію ДІАГРАМИ

Протягом 9-10 жовтня на засіданнях окружних виборчих комісій Чернівецької області було утворено 561 дільничну виборчу комісію та визначено їх персональний склад. У 201 виборчому окрузі утворено 109, у 202 – 166, у 203 – 131, у 204 – 155 дільничну виборчу комісію. Станом на момент утворення загальний склад всіх дільничних комісій склав 9 125 осіб. Під час процесу утворення дільничних виборчих комісії (ДВК) порушень спостерігачами зафіксовано не було.

Відповідно до ст. 27, 28 закону Про вибори народних депутатів України, суб’єктами подання кандидатур до складу ДВК є політична партія, депутатська фракція якої зареєстрована в Апараті Верховної Ради України поточного скликання; політичні партії – суб’єкти виборчого процесу, кандидати у депутати від яких зареєстровані у загальнодержавному окрузі та та кандидати у депутати у відповідному одномандатному окрузі.

ОПОРА проаналізувала склад утворених ДВК в Чернівецькій області і дійшла висновку, що не всі суб’єкти в повній мірі скористалися своїм правом на подання кандидатур до складу ДВК. В окремих випадках один і той же суб’єкт по-різному підійшов до процесу подання в різних округах Чернівецької області. Деякі політичні партії, кандидати взагалі не зробили подань щодо членів ДВК.

Найбільше представництво в ДВК в Чернівецькій області серед тих, хто зробив подання, мають ВО Батьківщина, Блок Петра Порошенка, ВО Свобода. Найменше – Правий сектор, Опозиційний блок.

Щодо кандидатів-мажоритарників, то тільки частина із зареєстрованих кандидатів внесла подання на членів ДВК. Так, в 201 окрузі цим правом скористалися п’ятеро із 12 кандидатів, у 202 – восьмеро з 16, у 203 – семеро з 12, у 204 – семеро з 19.

До 14 жовтня включно дільничні виборчі комісії мають отримати примірник попереднього списку виборців на паперовому носії і, відповідно, виборці можуть прийти і перевірити себе в цьому списку. Така можливість є тільки до 20 жовтня.

Чернівецьке представництво Громадянської мережі ОПОРА відкрило гарячу лінію за номером 099 010 65 51. Важливу інформацію можна знайти на сайті Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА http://oporacv.org та на сторінці в Facebook – https://www.facebook.com/oporaChernivtsi

Детальніше:
Надія (ВІРНА) Бабинська, тел.: +380502104847, virna(at)opora.org.ua
Григорій Сорочан, тел.: +380636286772, g.sorochan(at)opora.org.ua

Довідково: Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.

Website: http://oporaua.org/
Facebook: https://www.facebook.com/cn.opora
Twitter: https://twitter.com/opora (@opora)