В Чернівецькій області проблеми з формуванням дільничних виборчих комісій

6 травня завершується етап формування дільничних виборчих комісій (ДВК) з виборів Президента України. Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА отримали інформацію з окружних виборчих комісій (ОВК) про те, штаби яких кандидатів подали своїх представників до складу ДВК, а які проігнорували цю процедуру, чим поставили під загрозу забезпечення мінімальної кількості членів в ДВК, а саме – 12.

Згідно закону про вибори Президента України формування ДВК проходить згідно таких етапів:

 • До 1 травня (включно) довірені особи кандидатів мали можливість внести подання щодо кандидатур до складу ДВК (по одній особі до однієї виборчої комісії від одного кандидата).
 • До 6 травня ОВК зобов’язані утворити ДВК та розподілити керівні посади (ст. 24, ч. 1 Дільнична виборча комісія утворюється відповідною окружною виборчою комісією не пізніш як за вісімнадцять днів до дня виборів у складі голови, заступника голови, секретаря та інших членів комісії у кількості не менше дванадцяти осіб).

Станом на ранок 2 травня в ОВК Чернівецької області ОПОРІ надали наступну щодо того, які кандидати подали кандидатури до складу ДВК:

204 ОВК (центр – місто Чернівці):

 • 9 кандидатів внесли кандидатури на кожну ДВК: Ольга Богомолець, Олександр Клименко, Олег Ляшко, Микола Маломуж, Петро Порошенко, Петро Симоненко, Юлія Тимошенко, Олег Тягнибок, Зорян Шкіряк.
 • 5 кандидатів внесли кандидатури не на всі ДВК (всього у 204 окрузі – 115 ДВК): Анатолій Гриценко (98), Юрій Бойко (47); Сергій Тігіпко (105), Василь Цушко (38), Дмитро Ярош (113).
 • 7 кандидатів не внесли кандидатури: Андрій Гриненко, Михайло Добкін, Валерій Коновалюк, Ренат Кузьмін, Василь Куйбіда, Вадим Рабінович, Володимир Саранов.
 • Наталія Королевська внесла подання на 20 із 115 ДВК, проте, кандидат зняла свою кандидатуру, тому її кандидатури не враховуватимуться.

205 ОВК (центр – місто Сторожинець):

 • 7 кандидатів внесли кандидатури на кожну ДВК: Олександр Клименко, Микола Маломуж, Петро Порошенко, Юлія Тимошенко, Сергій Тігіпко, Олег Тягнибок, Зорян Шкіряк.
 • 6 кандидатів внесли кандидатури не на всі ДВК (всього у 205 окрузі – 178 ДВК): Ольга Богомолець (124), Юрій Бойко (41), Анатолій Гриценко (168), Петро Симоненко (177), Олег Ляшко (138), Дмитро Ярош (36).
 • 8 кандидатів не внесли кандидатури: Андрій Гриненко, Михайло Добкін, Валерій Коновалюк, Ренат Кузьмін, Василь Куйбіда, Вадим Рабінович, Володимир Саранов, Василь Цушко.
 • 2 кандидати зняли свої кандидатури (Наталія Королевська, Олег Царьов), тому їх подання не враховуються.

206 ОВК (центр – місто Новоселиця):

 • 13 кандидатів внесли кандидатури: Ольга Богомолець, Анатолій Гриценко, Олександр Клименко, Олег Ляшко, Микола Маломуж, Петро Порошенко, Петро Симоненко, Сергій Тігіпко, Юлія Тимошенко, Олег Тягнибок, Василь Цушко, Зорян Шкіряк, Дмитро Ярош.
 • 8 кандидатів не внесли кандидатури: Юрій Бойко, Андрій Гриненко, Михайло Добкін, Валерій Коновалюк, Ренат Кузьмін, Василь Куйбіда, Вадим Рабінович, Володимир Саранов.

207 ОВК (центр – місто Хотин):

 • 7 кандидатів внесли кандидатури на кожну ДВК: Олександр Клименко, Микола Маломуж, Петро Порошенко, Петро Симоненко, Сергій Тігіпко, Юлія Тимошенко, Олег Тягнибок.
 • 4 кандидати внесли кандидатури не на всі ДВК: Ольга Богомолець, Анатолій Гриценко, Олег Ляшко, Дмитро Ярош.
 • 10 кандидатів не внесли кандидатури: Юрій Бойко, Андрій Гриненко, Михайло Добкін, Валерій Коновалюк, Ренат Кузьмін, Василь Куйбіда, Вадим Рабінович, Володимир Саранов, Василь Цушко, Зорян Шкіряк.

Таким чином, існує пересторога (особливо для ОВК 205, 206, 207), що станом на 6 травня не для всіх ДВК буде забезпечена мінімально необхідна кількість членів. Наприклад, станом на 2 травня в 207 окрузі не вистачало приблизно 200 кандидатів на посаду членів ДВК для того, щоб забезпечити мінімальну кількість 12. Станом на 4 травня ситуація поступово вирівнюється за рахунок кандидатур на члени ДВК за поданням Голови ОВК (така процедура передбачена ст. 24 ч. 8. Закону про вибори Президента).

6 травня відбуватимуться засідання ОВК. На них будуть присутні спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА. А тому про те, як завершиться етап формування ДВК в Чернівецькій області, ми повідомимо після проведення відповідних засідань.

Важливу інформацію про вибори, порушення під час виборчої кампанії, хід та результати кампанії зі спостереження можна знайти на сайті Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА http://oporacv.org/

Детальніше:

Надія (ВІРНА) Бабинська, тел.: +380502104847, virna(at)opora.org.ua
Назар Тимощук, координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА у Чернівецькій області, тел.: +38063 628 67 71, n.tymoshchuk(at)opora.org.ua

Довідково: Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з березня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами Президента України, а також за проміжними парламентськими (83 округ) та позачерговими місцевими виборами. Організація співпрацює з 175 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 25 травня, до них долучаться ще 3000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.