В Чернівецькій області партії і кандидати ігнорують подання фінзвітів про використання коштів

Не всі політичні партії і кандидати подали проміжні звіти щодо використання виборчих фондів. Про це повідомили спостерігачі ОПОРИ, які поцікавились у виборчих комісій Чернівецької області, які партії та кандидати подали звіти до 20 жовтня.

Так, до Заставнівської районної виборчої комісії (РВК) звіти подали лише «Солідарність» і ВО «Батьківщина», до міської – один кандидат на посаду міського голови Василь Радиш та політична партія УКРОП. До Хотинської РВК проміжних звітів не подав ніхто (про міську комісію не вдалось отримати інформації), так само і до Кельменецької (там невідомо, чи хтось відкривав рахунки). До селищної комісії Кельменців звіти подали всі зареєстровані кандидати, які створили виборчі фонди. До Сокирянської районної виборчої комісії проміжних звітів про використання виборчих фондів ніхто не подавав. В той час, як в міську виборчу комісію один кандидат на посаду мера Василь Равлик відкрив виборчий фонд і прозвітував.

В Сторожинці до районної виборчої комісії надали проміжні звіти Опозиційний блок, кандидатки від ВО «Батьківщина» Лідія Равлюк, Ганна Шульгіна. До міської виборчої комісії звіти ніхто не подав. На Кіцманщині прозвітували ВО «Свобода», ВО «Батьківщина». Аграрна партія хоч відкрила рахунок, але не прозвітувала. Щодо решти відсутні повідомлення про створення виборчих фондів. В міській виборчій комісії Кіцманя є звіти ВО «Свобода», ВО «Батьківщина», кандидат в мери Олександр Григоряк. До Путильської виборчої комісії ніхто не подава звіти, бо ніхто не відкривав рахунки. Така ж ситуація в селищній комісії. Інформації з Вижниці і Сторожинця не надали.

Проміжні фінансові звіти в Глибоцьку районну виборчу комісію надали партії «Солідарність», «Наш край», «Опозиційний блок». В Глибоцькій селищну комісію ніхто ні рахунку не відкрив, ні звіту не подав. В Герцаївську районну комісію документи не надала жодна з партій, так само, як і в міську. В Новоселицьку районну виборчу комісію прозвітував «Опозиційний блок», а в міську – ВО “Батьківщина”, а також кандидат на пост мера Галина Бедяк. Марія Нікорич повідомила про відкриття рахунку позавчора. “Солідарність” мала принести свій звіт, але вже з порушенням термінів.

До Чернівецької міської виборчої комісії проміжні фінансові звіти подали Самопоміч, Наш край, Сила людей, Опозиційний блоку, ВО «Батьківщина», Аграрна партія, УКРОП, Радикальна партія Ляшка, «Рідне місто» та «Солідарність». З кандидатів в мери прозвітували Олексій Каспрук, Ярослав Кушнірик, Віталій Мельничук, В’ячеслав Кишлярук, Наталія Якимчук та Ігор Жижиян.

До Чернівецької обласної виборчої комісії прозвітували такі партії: Радикальна партія Ляшка, ВО «Батьківщина», «Сила людей», «Самопоміч», Аграрна партія, «Солідарність», ВО «Свобода», Опозиційний блок, «Народний контроль», УКРОП та партія «Відродження».

Відповідно до п.4 ст. 71 Закону «Про місцеві вибори», розпорядник коштів поточного рахунку виборчого фонду місцевої організації партії зобов’язаний за вісім днів до дня голосування подати розпоряднику коштів накопичувального рахунку виборчого фонду місцевої організації партії проміжний фінансовий звіт за період з дня відкриття накопичувального рахунку виборчого фонду до десятого дня до дня голосування за формою, встановленою Центральною виборчою комісією.

Продовжує роботу гаряча лінія Чернівецького представництва Громадянської мережі «ОПОРА». Відповідно всі бажаючі можуть задзвонити за номером 099 010 6551 і отримати консультацію щодо виборчого процесу або ж повідомити про порушення. А про факти, зафіксовані нашими спостерігачами можна дізнатись на сайті Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА http://oporacv.org/

За коментарями звертайтесь:
Координатор виборчих програм Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА Тарас Прокоп, тел. +380954900504, prokoptar@gmail.com
Надія Вірна, тел. +380502104847, virna@opora.org.ua