В Чернівецькій області комісії не зареєстрували декілька кандидатів і списків партій

Протягом 1 жовтня виборчі комісії Чернівецької області реєстрували кандидатів на посаду міського, сільського та селищного голову, кандидатів в депутати місцевих рад. Однак не всім тим, хто подав документи, вдалось пройти етап реєстрації.

Зокрема, і Чернівецька міська виборча комісія, і обласна не зареєстрували кандидата від Радикальної партії Ляшка Драгоша Козьму. Відмова в реєстрації пов’язана з тим, що ним не було подано усього пакету необхідних документів. Він подав тільки ксерокс паспорту та непідписану автобіографію. На тих же підставах відмовили в реєстрації Драгошу Козьмі і в обласній виборчій комісії. Як стало відомо ОПОРІ, це сталось через те, що у кандидата наразі інші плани і балотуватись він не буде.

Також голова Чернівецької обласної виборчої комісії Микола Каспрук поставив питання реєстрації списку партії “Народний контроль” на обговорення членів комісії. Справа в тому, що в заголовку до списків кандидатів було виявлено технічну помилку. Документ має назву: «Виборчий список кандидатів у депутати Чернівецької міської ради» замість обласної ради. Комісія 12 голосами прийняла рішення реєструвати список.

Як повідомляють спостерігачі ОПОРИ, Путильська районна виборча комісія не зареєструвала список Аграрної партії з 17 кандидатів на вибори до районної ради, у зв’язку з тим, що ті не повідомили комісію про проведення партійної конференції. Хоча конференція відбулась. За рішення комісії проголосували усі присутні члени, крім члена комісії від Аграрної партії.

Тим часом Сторожинецька районна виборча комісія прийняла рішення про відмову в реєстрації кандидатом до районної ради Регіні Іонашку, у зв’язку з тим, що її висунули у списках два суб’єкти подання (Опозиційний блок та Народна партія).

2 жовтня, відповідно до Календарного плану, виборча комісія має надіслати або видати копії рішення про реєстрацію кандидата (кандидатів) або про відмову в реєстрації.

Нагадаємо, що розпочала роботу гаряча лінія Чернівецького представництва Громадянської мережі «ОПОРА». Відповідно всі бажаючі можуть задзвонити за номером 099 010 6551 і отримати консультацію щодо виборчого процесу або ж повідомити про порушення. А про факти, зафіксовані нашими спостерігачами можна дізнатись на сайті Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА http://oporacv.org/

За коментарями звертайтесь:
Координатор виборчих програм Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА Тарас Прокоп, тел. +380954900504, prokoptar@gmail.com,
Надія Вірна, тел. +380502104847, virna@opora.org.ua