В Чернівецькій області кандидати в мери йдуть самовисуванцями ОНОВЛЕНО

В районних центрах та містах Чернівецької області на міського, селищного голову претендують самовисуванці. Водночас особливої активність щодо реєстрації кандидатів, списків партій не спостерігається. Це, певним чином, пов’язано з тим, що не всі комісії вчасно відкрили рахунки для внесення застави.

В Чернівцях бажання позмагатись за мерське крісло виявили два самовисуванці – Михайло Сеничак, Веніамін Юдицький та Валерій Топало і 28 вересня подали документи до міської виборчої комісії. Також, як повідомляє спостерігач ОПОРИ з міської виборчої комісії, ввечері подали документи на реєстрацію списку семи кандидатів представники партії «Нова держава».

Як повідомляють спостерігачі ОПОРИ, Глибоцька районна виборча комісія (РВК) ще не реєструвала кандидатів, подань не отримувала (рахунок планують відкрити 28 вересня). Так само нікого не зареєструвала і Новоселиька РВК. На посаду Новоселицького міського голови теж поки немає претендентів. В Глибоцькій селищній виборчої комісії відмовились надати інформацію про кандидатів.

Більше кандидатської активності ОПОРА спостерігає на Хотинщині. Там на міського голову вже подали документи два кандидати-самовисуванці – Володимир Стратийчук та Дмитро Кийов. Водночас ні в міську, ані в районну ради документів на реєстрації кандидатів в депутати не надходили.

В Заставні на міського голову вже три претенденти-самовисуванці – Василь Радиш, Василь Вікірюк, Степан Ковалик. Так само відсутні подання на кандидатів в депутати до міської та районної рад.

За посаду Кельменецького селищного голови вже зголосились поборотись п’ятеро самовисуванців – Роман Дворський, Олег Ілаш, Володимир Рингач, Едуард Секрета, Сергій Буняк. Всі вони зареєстровані. Також вже подались і зареєстровані 20 кандидатів-самовисуванців в депутати. В районну раду охочих балотуватись поки не зареєстровано.

В Сокирянах кандидатом на міського голову зголосився були Анатолій Бідик. Він ще не зареєстрований, бо є неточності в документах. Кандидатів в депутати до міської та районної ради поки немає.

На крісло мера Новодністровська вже претендують четверо кандидатів – Юрій Ротар від «АВТО-МАЙДАНУ» та три самовисуванці – чинний мер Володимир Мельник, Іван Осипов та Валерій Пахомов. Двоє з них вже зареєстровані. До міськради подали документи 22 кандидати від партії «АВТО-Майдан» з Петряшиним на чолі списку.

Вижницька, Кіцманська РВК тільки 25 вересня відкрили рахунок для грошової застави і ще жодного подання не зафіксовано. Вижницька міська виборча комісія ще досі не має рахунку. Технічні складнощі виникли з відкриттям рахунку і у Кіцманській міській виборчій комісії.

Через відсутність рахунку в Сторожинецькій районній виборчій комісії не змогли подати подання на реєстрацію своїх кандидатів представники місцевих організацій від Аграрної партії, Громадянської позиції та Радикальної партії. Наразі рахунок відкритий.

Також 28 вересня був створений рахунок в Сторожинецькій міській виборчій комісії і тут не зафіксовано жодного подання від кандидатів.

Путильська районна виборча комісія 29 вересня матиме рахунок. В той час до Путильської селищної виборчої комісії вже подав документи кандидат на селищного голову діючий голова Іван Повідаш. Комісія його зареєструвала, а іншого претендента відправили дозбирати необхідні документи. Також в селищну раду зареєстровано 11 кандидатів-самовисуванців.

Наразі, відповідно до календарного плану, відбувається процес висування кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, проведення виборчих конференцій політичних партій для висунення кандидатів.

До 30 вересня включно триватиме подання до територіальної виборчої комісії документів для реєстрації кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови.

Нагадуємо, що з 22 вересня починає роботу гаряча лінія Чернівецького представництва Громадянської мережі «ОПОРА». Відповідно всі бажаючі можуть задзвонити за номером 099 010 6551 і отримати консультацію щодо виборчого процесу або ж повідомити про порушення.

Станом на 28 вересня на телефон гарячої лінії вже звернулось 10 людей. Переважно це були кандидати, які цікавилась правилами реєстрації та агітації. Також отримано два повідомлення про порушення, які перевіряються спостерігачами.

Про факти, зафіксовані нашими спостерігачами можна дізнатись на сайті Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА http://oporacv.org/

За коментарями звертайтеся::

Координатор виборчих програм Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА
Тарас Прокоп, тел. +380954900504, prokoptar@gmail.com
Надія Вірна, тел. +380502104847, virna@opora.org.ua, Віталій Гайсенюк, 0992554958