В Чернівецькій області фіксують напади, піар на бюджетних коштах та наметову вакханалію

В Чернівецькій області спостерігачі ОПОРИ повідомляють про напади, наметову вакханалію, агітацію в маршрутках та піар на бюджетних витратах. Деталі щодо виявлених фактів – в дайджесті порушень.

В Чернівецькій області кандидати заявляють про фізичні напади на своїх родичів та агітаторів

20 жовтня на Глибоччині стався конфлікт між кандидатом в Чернівецьку обласну раду від ВО «Батьківщина» Іваном Мунтяном і батьком кандидата так само до обласної ради від партії «Солідарності» Івана Торончука. Зі слів кандидата Івана Торончука, його батько та дядько 20 жовтня в селі Опришени спілкувалися з місцевими жителями обабіч дороги. Через деякий час до них під’їхало авто, з якого вийшов Іван Мунтян. Він почав сваритись з батьком Івана Торончука, а потім наніс йому два удари в груди.

Щось коментувати з цього приводу ОПОРІ кандидат Іван Мунтян відмовився. В той час місцевим ЗМІ він повідомив, що вказана інформація не відповідає дійсності і що ніякого побиття пенсіонера не було.

Як повідомили 21 жовтня спостерігачу ОПОРИ в Глибоцькому районному відділку міліції, заяви про напад були написані дядьком і батьком Івана Торончука. Також заява була написала й Іваном Мунтяном. На прохання зробити копії документів, правоохоронці відмовили. Відомо, що побої батько кандидата не знімав і має до політика «моральні претензії».

Минулого тижня ОПОРА отримала інформацію щодо побиття агітатора одного з кандидатів від партії «Солідарність» Василя Максимюка в Чернівцях. За словами працівників штабу кандидата, чоловік розносив агітки, коли на нього напали невідомі, нібито, шукаючи гроші для купівлі голосів, знімаючи побиття на відео, а не знайшовши нічого крім агіток, втекли. Кажуть, що нападники пригрозили агітатору у випадку розголошення. Міліція наразі за вказаним фактом проводить перевірку.

Нав’язлива агітація на бюджетних роботах в Чернівцях викликала обурення мешканців

Кандидат до Чернівецької міської ради від партії «Рідне місто» Володимир Бешлей, який є чинним депутатом міськради, стверджує в агітаційних матеріалах, що зробив дорогу, ремонт якої було сплачено з бюджетних коштів. Зокрема, спостерігач ОПОРИ зафіксував на окрузі № 1, на якому і балотується Володимир Бешлей, агітаційні розтяжки із наступним текстом: «Обіцяв навести порядок – зробив!», «Обіцяв у дворі асфальт – зробив!», «Обіцяв дорогу до «Локомотива» – зробив!» (фото тут). Хоча всі ремонтні роботи були заплановані та профінансовані з бюджетних коштів.

View post on imgur.com

Працівники, які ремонтували дорогу по вул. Узбецька, розповідали спостерігачу ОПОРИ, що коштів, які виділила міська рада не вистачало і тому Володимир Бешлей долучився до фінансування. Сам кандидат в депутати заперечує цю інформацію. Варто зазначити, що ці ж працівники роздавали виборцям візитки Володимира Бешлея.

-Задача депутата – це відстоювати інтереси своїх мешканців і зробити так, щоб влада та ресурси працювали на його окрузі, робили життя людей комфортними. Я як депутат, використовуючи свої повноваження, неодноразово звертався у відповідні комунальні служби, щоб вони за 15 років вперше звернули увагу на Калічанку. Мені вдалося це зробити. Там, де я лобіював виділення з бюджету коштів чи виконання своїх функцій комунальними службами, там я і ті розтяжки розмістив. Точніше не я, а люди з власної ініціативи. Ви як ОПОРА вимагаєте щоб депутат звітував, от я і звітую, – коментує Володимир Бешлей.

Кандидат в депутати від партії «Рідне місто» стверджує, що розтяжки висять у дозволених місцях, тобто там, де люди виявили бажання їх розмістити, а він немає можливості їм це заборонити. Також підкреслює, що як депутат має право використовувати комунальні приміщення для звітності. Але забуває, що має таке право лише у тому випадку, якщо звітність про роботу депутата не супроводжується агітацією.

Тим часом деякі мешканці будинків, на яких розміщені агітаційні матеріали, звернулись до громадської організації «Нова Калічанка», які очолює конкурент Володимира Бешлея на окрузі Іван Гораш, і той викликав міліцію, написав заяву про порушення закону України «Про місцеві вибори». Агітаційний матеріал був знятий, але на наступний день з’явився знову.

Відповідно до п. 4 ст. 60 Закону «Про місцеві вибори», забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора місцевої організації партії, яка є суб’єктом виборчого процесу, політичної партії, місцева організація якої є суб’єктом виборчого процесу, або інших агітаційних матеріалів, за умови, що вартість таких товарів не перевищує 5 відсотків розміру мінімальної заробітної плати) та інших матеріальних цінностей або робіт чи послуг.

Свободівці агітували в центр соцреабілітації без договору оренди

Спостерігач ОПОРИ виявив, що в залі Буковинського обласного центру соціальної реабілітації “Особлива дитина” відбувається агітаційний захід – зустріч з батьками пацієнтів та працівниками закладу – кандидатки в депутати до Чернівецької міської ради від ВО «Свобода» Олени Калмикової та кандидата в мери від цієї політичної сили Віталія Мельничука. На запитання спостерігача щодо укладання оренди приміщення для агітаційного заходу і кандидати, і директор закладу Тетяна Закрутна відповіли, що договору немає.

Відповідно до ст. 54 Закону України «Про місцеві вибори», передвиборна агітація може проводитися у таких формах проведення зборів громадян, інших зустрічей з виборцями. І агітація мала відбуватись після укладання договору про оренду та розрахунок з виборчого фонду кандидатів.

В Чернівцях спостерігається агітаційна наметова вакханалія

View post on imgur.com

Спостерігачі та виборці, які повідомляють про порушення на номер гарячої лінії Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА, фіксують порушення політичних партій щодо розміщення агітаційних наметів. Намети партій (зокрема, «Народний Контроль», УКРОП, «Солідарність», ВО «Свобода» та інші), розміщуються в місцях, не передбачених в переліку місць на території міста Чернівців, які відводяться для встановлення агітаційних (інформаційних) наметів під розміщення агітаційних матеріалів з проведення чергових виборів депутатів Чернівецької міської ради та Чернівецького міського голови (фото тут). Вказаний перелік був затверджений Чернівецькою міською радою заздалегідь.

В Новоселицькому районі з’явилась незаконна агітація в громадському транспорті

20 жовтня в салоні маршрутного автобусу сполученням Новоселиця – Балківці виявлено агітаційну продукцію кандидата в Чернівецьку обласну раду від округу №23 (с.Мамалига, с.Кошуляни, с.Подвірне, с.Несвоя, с.Балківці, с.Стальнівці, с.Драниця) Віталія Балти, який балотується від партії «Громадський рух «Народний контроль». (фото тут)

View post on imgur.com

Коментуючи ситуацію ОПОРІ Віталій Балта заявив, що жодного відношення до розміщення агітації в громадському транспорті партія «Громадський рух «Народний контроль» не має, і висунув припущення, що це могли зробити опоненти. Вказана інформація була повідомлена правоохоронним органам.

Згідно ч. 6, п. 9, статті 60 Закону України «Про місцеві вибори», забороняється розміщувати носії політичної реклами на зовнішній поверхні та всередині транспортних засобів громадського користування, у тому числі таксі, у приміщеннях та на будівлях станцій метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів.

Розпочала роботу гаряча лінія Чернівецького представництва Громадянської мережі «ОПОРА». Відповідно всі бажаючі можуть задзвонити за номером 099 010 6551 і отримати консультацію щодо виборчого процесу або ж повідомити про порушення. А про факти, зафіксовані нашими спостерігачами можна дізнатись на сайті Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА http://oporacv.org/

За коментарями звертайтесь:
Координатор виборчих програм Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА Тарас Прокоп, тел. +380954900504, prokoptar@gmail.com
Надія Вірна, тел. +380502104847, virna@opora.org.ua
Ігор Калиняк, тел. +380993664854
Наталія Шадна, тел. +380955908493