В Чернівецькій області Аграрну партію звинувачують у використанні адмінресурсу

У Сокирянському районі лідери районних осередків «Солідарності», ВО «Батьківщина», «Громадянської позиції», УДАРу та «Сили людей» звинувачують Аграрну партію у використанні адмінресурсу. Як повідомляють спостерігачі ОПОРИ, це сталось після того, як з електронної скриньки з райдержадміністрації на скриньки сільських та міської рад надійшло прохання особисто занести заповнені документи на представників дільничних виборчих комісій від Аграрної партії.

View post on imgur.com

Представники політичних партій звернулись до районної прокуратури та міліції з проханням відреагувати на вказаний факт. В заяві йдеться, що 1 жовтня з електронної скриньки Управління агропромислового розвитку Сокирянської РДА на електронні скриньки сільських та міської рад надійшло повідомлення з проханням особисто занести заповнені документи на представників дільничних виборчих комісій від Аграрної партії.

За словам скаржників, лист було розіслано за вказівкою начальника управління агропромислового розвитку Сокирянської РДА, голови районної партійної організації Аграрної партії Івана Варчука. Посадовець також балотується до Сокирянської районної ради від Аграрної партії.

В заяві політиків до правоохоронців йдеться, що вказаний випадок є використанням адмінресурсу та карається відповідно до ст. 157 Кримінального кодексу України, і просять «відкрити кримінальне провадження за фактом зловживання владою та порушення виборчого законодавства посадовою особою».

View post on imgur.com

Як повідомив в коментарі ОПОРІ Іван Варчук, він наразі перебуває у відпустці та жодних таких розпоряджень не давав. За його словами, це провокація, і він сам зацікавлений у розслідуванні.

Голова Чернівецького обласного осередку Аграрної партії України Василь Козак (він також є головою Сокирянської районної ради) розповів спостерігачеві ОПОРИ, що не є проблемою будь-кому зайти до приймальні та розіслати електронною поштою будь-що.

На відміну від інших партій, я ні на кого не скаржуся… Це брехня! І такої брехні буде багато, бо ми заважаємо Кулішеві, який дав команду все це підтасовувати та робити, – заявив Василь Козак.

Спостерігач ОПОРИ побував у одному із сіл Сокирянського району та пересвідчився, що такий лист від управління агропромислового розвитку дійсно надходив на електронну скриньку сільради. Коментар у службової особи, що безпосередньо розсилала повідомлення, нам взяти не вдалося.

За словами представників згаданих вище партій, вони готують судовий позов проти Аграрної партії за використання адмінресурсу у виборчій кампанії.

Нагадаємо, список Аграрної партії до Чернівецької обласної ради очолив заступник голови Чернівецької ОДА Віталій Усик.

Відповідно до п.2 ст. 60 закону України «Про місцеві вибори», кандидатам, які займають посади в органах державної влади, органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування, у військових частинах (формуваннях), на державних, комунальних підприємствах, у закладах, установах, організаціях (у тому числі за сумісництвом), забороняється залучати для передвиборної агітації або використовувати для будь-якої роботи, пов’язаної з проведенням передвиборної агітації, підлеглих їм осіб, службовий транспорт, засоби зв’язку, устаткування, приміщення, інші об’єкти та ресурси за місцем роботи, а також використовувати службові чи виробничі наради, збори колективу для проведення передвиборної агітації.

З 22 вересня розпочала роботу гаряча лінія Чернівецького представництва Громадянської мережі «ОПОРА». Відповідно всі бажаючі можуть задзвонити за номером 099 010 6551 і отримати консультацію щодо виборчого процесу або ж повідомити про порушення.

Про факти, зафіксовані нашими спостерігачами можна дізнатись на сайті Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА http://oporacv.org/

За коментарями звертайтесь:
Координатор виборчих програм Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА
Тарас Прокоп, тел. +380954900504, prokoptar@gmail.com
Надія Вірна, тел. +380502104847, virna@opora.org.ua
Віталій Гайсенюк, тел. +380992554958