В 203 окрузі на Глибоччині конкуренти лагодили одну дорогу на двох

В селі Поляна Глибоцького району Чернівецької області, що розташоване в межах 203 виборчого округу, за словами місцевих мешканців, проводився ремонт центральної дороги, робити який допомагали кандидати в народні депутати України в цьому окрузі. Від одного привезли гравій, а його конкурент грейдером утрамбував дорогу. Поспілкувавшись з мешканцями села, спостерігач Громадянської мережі ОПОРА довідався, що гравій для ремонту дороги надав кандидат-самовисуванець, генеральний директор Товариства з обмеженою відповідальністю Роднічок, яке займається виробництвом та реалізацією будівельних матеріалів, Іван Семенюк, а грейдер – його опонент в окрузі, виконуючий обов’язки голови Глибоцької районної державної адміністрації, висуванець Блоку Петра Порошенка Григорій Тіміш.

Відео: http://youtu.be/OXLOuHIjFX0

П’ять або три машини привезли (гравію). Семенюк привіз, а від Тіміша приїхав грейдер і підрівняв… За півдня десь зробили… Ось тут були купки, тут одна, там одна. Десь три купки було або чотири… Тіміш дав грейдер, бо на тому грейдері був його портрет, ось такий (показує на агітаційний плакат Григорія Тіміша)… Потім прийшов голова сільради і сказав, що грейдер був від Тіміша.

Кандидати, про яких говорили у селі Поляна, спростовують свою причетність до ремонту доріг. Про це спостерігачу Громадянської мережі ОПОРА повідомив керівник виборчого штабу Івана Семенюка Василь Костащук та безпосередньо сам кандидат-опонент Івана Семенюка Григорій Тіміш.

Запевняє, що ніхто не застосовував адміністративний ресурс для ремонту дороги, і сільський голова Турятки та Поляни Іван Дуткович. Втім, як і Григорій Тіміш, Іван Дуткович підтвердив причетність Івана Семенюка до надання селу гравію. У розмові зі спостерігачем Громадянської мережі ОПОРА сільський голова зазначив:

Гроші для ремонту дороги надійшли не з державного та не з місцевого бюджетів. Нещодавно особисто відправляв листа до служби автомобільних доріг та до Чернівецької обласної державної адміністрації з проханням виділити кошти на її ремонт. Відповіли, що коштів немає. Гравієм забезпечив Семенюк. Під час ремонту тут був його представник.

Незважаючи на те, що над ремонтом дороги, ймовірно, працювали два кандидата в народні депутати України, вибори ще не відбулись, а місцеві жителі вже скаржаться на якість робіт. За словами деяких мешканців села Поляна, за тиждень–два після ремонтних робіт дорога повернулась до свого попереднього поганого стану, а гравію фактично не видно.

ОПОРА нагадує, що у випадку, якщо підтвердяться слова місцевих мешканців, і надання виборцям 203 округу безкоштовних послуг (ремонту дороги) супроводжувалось передвиборчою агітацією, то це можна розцінювати як непрямий підкуп виборців відповідно до п.14 ст. 74 закону України про вибори народних депутатів.

Чернівецьке представництво Громадянської мережі ОПОРА відкрило гарячу лінію за номером 099 010 65 51. Важливу інформацію можна знайти на сайті Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА http://oporacv.org та на сторінці в Facebook – https://www.facebook.com/oporaChernivtsi

Мапа порушень: http://map.oporaua.org/
Додаток для Android Вибори 2014: http://goo.gl/I7M3TN

Детальніше:
Надія (ВІРНА) Бабинська, тел.: +380502104847, virna(at)opora.org.ua

Владислав Баранський, тел.: +380669053642,. v.baransky(at)opora.org.ua

Довідково: Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з вересня 2014 року, Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.

Website: http://oporaua.org/
Facebook: https://www.facebook.com/cn.opora
Twitter: https://twitter.com/opora (@opora)