У ЗАСТАВНІ ПРОКУРАТУРА НЕ ДОПУСКАЛА СПОСТЕРІГАЧІВ НА «ПРОБЛЕМНЕ» ЗАСІДАННЯ ВИБОРЧОЇ КОМІСІЇ

У м. Заставна (Чернівецька область) Районна виборча комісія ніяк не може завершити процес прийняття бюлетенів з ДВК. Проблемна ситуація сталася навколо Виборчої дільниці № 04003, голова якої після того, як Заставнівська районна виборча комісія відмовилась приймати бюлетені від даної ДВК (причина відмови, на жаль, вже «стандартна» – неналежним чином запакована виборча документація), при цьому Районна комісія залишила в себе протоколи, зобов’язавши «переупакувати бюлетені належним чином».

Невідомо з якої причини Голова ДВК № 04003 вирішила, що найкращим виходом для неї буде відвезти всі запаковані бюлетені до себе додому. В подальшому вона пояснювала своє рішення тим, що «більше не мала куди відвезти ці бюлетені, оскільки в приміщенні ДВК №04003 не було належних для цього умов». Бюлетені пролежали в неї на квартирі цілу ніч, а жінка стверджує, що ніхто окрім неї в квартирі не знаходився.

На ранок 02 листопада представники політичних партій району вияснили, що бюлетенів з даної комісії немає ні в приміщенні ДВК, ні в приміщенні Районної ТВК. За даним фактом була подана відповідна заява до органів внутрішніх справ. Згодом всі ці бюлетені були вилучені з квартири Голови комісії і відвезені в прокуратуру.

Далі голова Районної виборчої комісії Стефюк С.М. повідомив спостерігачам ГМ ОПОРА, що Комісія готується на засіданні таки прийняти «злополучні» бюлетені, які знаходились на квартирі голови ДВК. Але ні спостерігачів ГМ ОПОРА, ні представників політичних партій, ні кандидатів в депутати не було допущено на це засідання представниками прокуратури, що є порушенням статей 59 та 61 Закону України про місцеві вибори. 1-ий помічник прокурора Заставнівського району Остапович Ярослав Миколайович пояснював недопущення спостерігачів і кандидатів тим, що в приміщенні ТВК ведуться слідчі дії, хоча перед цим він стверджував, що кримінальну справу не було відкрито.

Спостерігачі ГМ ОПОРА були допущені в приміщення після більш ніж 2 годинного очікування. Голова Заставнівської районної ТВК повідомив всіх присутніх про прийняття рішення про повторний перерахунок голосів ДВК №04003, розгляд питання перенесли на наступний день (03 листопада). Внаслідок недопущення кандидатів в депутати та спостерігачів на засідання Районної ТВК був складений відповідний Акт.
За детальнішою інформацією звертайтеся до спостерігача ГМ ОПОРА в Заставнівській РВК Тараса Прокопа (тел.: 0954900504)