У селі Грубна під час богослужіння священик агітував за Артема Семенюка

В день Покрови  Пресвятої Богородиці на храмовому  святі в селі Грубна (Сокирянський район, Чернівецька область) богослужіння закінчилося агітацією за кандидата  від Партії регіонів в 204 виборчому окрузі Артема Семенюка, який подарував місцевій церкві ікону. Факт агітації зафіксовано на відео. Перед цим спостерігачу із журналістським посвідченням перешкоджали вільно пройти до приміщення церкви.

Відео з агітацією священика:

Спостерігач ОПОРИ зафіксував, як кандидат в народні депутати Артем Семенюк після завершення богослужіння в церкві села Грубна (Сокирянський район, Чернівецька область) подарував місцевій громаді ікону. Факт дарування ікони, можна трактувати як «непрямий підкуп виборців», що порушує ч. 14, ст. 74 Закону «Про вибори народних депутатів України».

Після вручення подарунку священик почав агітувати та закликати прихожан церкви голосувати за Артема Семенюка«… Господь нам дал разум, дал нам глаза, видеть и слышать…  сами знаете, Артем Алексеевич помогает Вашему обществу, Вашему селу, церкви, школе, детскому саду и так далее. Чтоб Вы уже сами видели, за кого отдать свой голос. Я хочу сказать, что церковь не участвует в государственных политических вопросах. Но, Вы та видите, что не только на словах, но и на деле, люди, что могут, в своих силах, помогают… храму, в первую очередь, и всем остальным. Поэтому Вы делайте свой вывод и отдайте свои голоса за Артема Семенюка…».

Про присутність спостерігача ОПОРИ в селі організатори агітаційних зустрічей кандидата із місцевими мешканцями, скоріш за все, були проінформовані заздалегідь. Спостерігачу ОПОРИ невідомі особи (спочатку особа жіночої статі, яка назвала себе Анжелою Чекушною, а потім і невідома особа чоловічої статі) намагалися перешкодити пройти до приміщення церкви, незважаючи на те, що спостерігач неодноразово пред’являв цим особам діюче журналістське посвідчення. Факт перешкоджання діяльності спостерігача зафіксовано на відео:

Після богослужіння Артем Семенюк направився до місцевої школи, де в нього відбулась зустріч з виборцями села, на якій був присутній також голова Сокирянської РДА Василь Козак. Нагадаємо, що це не перший раз, коли Василь Козак супроводжує кандидата Артема Семенюка в його агітаційних турах Сокирянським районом.

За коментарями звертайтесь до Назара Тимощука, координатора виборчих програм Громадянської  Мережі ОПОРА у Чернівецькій області, 063 628 67 71

5 comments

  1. Я дуже рада, що завдяки ” Опорі” стала відомою. У Грубнянській церкві після багатьох крадіжок, відеозйомка заборонена. Журналіст який не представився, дозволяв собі шарпати жінку, без дозволу священника хотів проникнути в церкву, позорить ім*я журналіста. А де ви, шановна ” Опора”, коли на базарах, в школах приїзжають інші кандидати? складається враження, що “Грудна жаба давить” багатьох, кому ще дуже далеко до Артема Семенюка, тому що на сьогоднішній день рідко зустрінеш виховану, порядну людину. І якщо подарунок церкві старообрядницької ікони розцінюється як підкуп, то про яку мораль можна говорити?

  2. Пані Анжело, Вам показали журналістське посвідчення. Перешкоджання журналістській діяльності є порушенням, що карається згідно Кримінального кодексу України. Якщо у Вас були якісь зауваження щодо незаконної діяльності представника ОПОРИ, то потрібно було викликати міліцію. Якщо у Вас є інформація щодо протиправної агітації/діяльності будь-яких суб’єктів виборчого процесу, просимо інформувати або нас [e-mail: chernivtsi[at]opora.org.ua] або інші громадські організації, які спостерігають за виборами (наприклад, КВУ, Чесно, міжнародних спостерігачів), або ЗМІ, або правоохоронні органи.

  3. В день Покрова Пресвятої Богородиці в с.Грубна -храмове свято. Як всім відомо, в такий день у гості запрошують бажаних людей. За ініціативи сільського голови, депутатського корпусу, дирекції школи та священнослужителів у село були запрошені Артем Семенюк, який давно відомий і знаний у нас в селі ( тричі на виборах Партія Регіонів набирала 84-88% голосів), голова Сокирянської РДА Василь Козак, який у свій час пропрацював 8 років на посаді голови Грубнянського колгоспу, який побудував нашу школу, за що був нагороджений знаком “Відмінник освіти України”.І як любий поважаючий народ і себе гість на свято приїзджає з подарунками, так і Артем привіз дар для церкви -ікону Казанської Богородиці. Я не думаю, що це можна розцінювати як підкуп громадян. І якщо журналіст уважно слухав, то жодного слова про агітацію з вуст Артема не було, а якщо священник і висловив свою думку, то він це зробив після літургії. Дякую Вам, що надали фото та відео з церкви, де проходило освячення подареної ікони, тому що це цінні матеріали для школи, для виховання високих почуттів моралі у дітей. До речі, Артем Семенюк співпрацює з нашою школою вже давно. Висловлю думку багатьох жителів села Грубна, якщо скажу, що на сьогодняшній день, такі якості, як порядність, вихованість, толерантність притаманні небагатьом молодим людям. На жаль.

  4. Я вам можу сказати що таке відбувається по всій області, а також я надіюся що ця партія регіональних ЗЕКІВ більше небуде при владі. Щоб небуло як в 2004р. коли Український народ обзивали КОЗЛАМИ і БИДЛОМ. Таких як ЯНИК, ТЬОМА, ПАПІЙЧИК… нам непотрібно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *