У селі Грубна під час богослужіння священик агітував за Артема Семенюка

В день Покрови  Пресвятої Богородиці на храмовому  святі в селі Грубна (Сокирянський район, Чернівецька область) богослужіння закінчилося агітацією за кандидата  від Партії регіонів в 204 виборчому окрузі Артема Семенюка, який подарував місцевій церкві ікону. Факт агітації зафіксовано на відео. Перед цим спостерігачу із журналістським посвідченням перешкоджали вільно пройти до приміщення церкви.

Відео з агітацією священика:

Спостерігач ОПОРИ зафіксував, як кандидат в народні депутати Артем Семенюк після завершення богослужіння в церкві села Грубна (Сокирянський район, Чернівецька область) подарував місцевій громаді ікону. Факт дарування ікони, можна трактувати як «непрямий підкуп виборців», що порушує ч. 14, ст. 74 Закону «Про вибори народних депутатів України».

Після вручення подарунку священик почав агітувати та закликати прихожан церкви голосувати за Артема Семенюка«… Господь нам дал разум, дал нам глаза, видеть и слышать…  сами знаете, Артем Алексеевич помогает Вашему обществу, Вашему селу, церкви, школе, детскому саду и так далее. Чтоб Вы уже сами видели, за кого отдать свой голос. Я хочу сказать, что церковь не участвует в государственных политических вопросах. Но, Вы та видите, что не только на словах, но и на деле, люди, что могут, в своих силах, помогают… храму, в первую очередь, и всем остальным. Поэтому Вы делайте свой вывод и отдайте свои голоса за Артема Семенюка…».

Про присутність спостерігача ОПОРИ в селі організатори агітаційних зустрічей кандидата із місцевими мешканцями, скоріш за все, були проінформовані заздалегідь. Спостерігачу ОПОРИ невідомі особи (спочатку особа жіночої статі, яка назвала себе Анжелою Чекушною, а потім і невідома особа чоловічої статі) намагалися перешкодити пройти до приміщення церкви, незважаючи на те, що спостерігач неодноразово пред’являв цим особам діюче журналістське посвідчення. Факт перешкоджання діяльності спостерігача зафіксовано на відео:

Після богослужіння Артем Семенюк направився до місцевої школи, де в нього відбулась зустріч з виборцями села, на якій був присутній також голова Сокирянської РДА Василь Козак. Нагадаємо, що це не перший раз, коли Василь Козак супроводжує кандидата Артема Семенюка в його агітаційних турах Сокирянським районом.

За коментарями звертайтесь до Назара Тимощука, координатора виборчих програм Громадянської  Мережі ОПОРА у Чернівецькій області, 063 628 67 71