У парламенті працюють 15 депутатів від Чернівецької області

Окрім чотирьох депутатів-мажоритарників у новому складі парламенту працюють одинадцять депутатів, які також мають відношення до Чернівецької області. Дев’ятеро з них обрані за партійними списками. Інші двоє – у виборчих округах за межами області. Ще троє народних обранців-буковинців склали свої повноваження в зв’язку з призначенням на урядові посади.  ОПОРА продовжує інформувати про діяльність депутатів Верховної Ради України, аналізуючи офіційні дані з парламентського сайту та опорівського ресурсу “Рада” Про роботу депутатів-мажоритарників, що були обрані в округах Чернівецької області, ОПОРА повідомляє щомісяця (за грудень, за січень)

Найбільше депутатів-буковинців, які потрапили до парламенту за списками партій, входять до складу Блоку Петра Порошенка, а саме Віктор Король, Марія Матіос, Богдан Онуфрик та Оксана Продан. Двох депутатів вихідців з Чернівецької області має Опозиційний блок (Іван Мирний і Михайло Папієв), одного – Народний фронт (Олександр Дроздик). Окрім того до Верховної Ради пройшов Сергій Рудик, який народився, навчався та розпочав трудовий шлях в м. Чернівці, однак був обраний народним депутатом в 198 одномандатному окрузі Черкаської області від партії ВО Свобода. Також від Народного Фронту у київському виборчому окрузі №95 обраний депутатом Михайло Гаврилюк.

В парламенті нинішнього скликання, так само, як і попереднього, створено міжфракційне об’єднання ”Буковина”. До його складу увійшли всі депутати-буковинці від Блоку Петра Порошенка, Михайло Гаврилюк (Народний фронт), Сергій Рудик (ВО Свобода, позафракційний). Також до складу об’єднання ввійшли Роман Романюк (Блок Петра Порошенка), який народився в м. Чернівці, але навчання в університеті та кар’єру продовжив в Києві, та Вадим Денисенко (Блок Петра Порошенка), який певний час навчався в Чернівецькому національному університеті. (про міжфракційне об’єднання Буковина)

Наразі ми зосередимось на двох політичних силах, де є депутати, минуле чи теперішнє яких пов’язане з Чернівецькою областю – Опозиційному блоці та Народному фронті. Інформація про законотворчу діяльність, подані запити, реєстрацію надана станом на 11 лютого.

Такі різні опозиціонери

Якщо говорити про депутатів-буковинців від Опозиційного блоку, то Іван Мирний не відзначився особливою активністю в стінах Верховної Ради України (ВРУ). Згідно з електронною реєстрацією, з 26-ти засідань ВРУ він був присутній на 19. Іван Мирний є членом Комітету ВРУ з питань запобігання і протидії корупції та головою підкомітету з питань антикорупційної політики цього комітету. З моменту прийняття присяги вказаний народний депутат не подав жодного депутатського запиту, не приймав участі в законотворчій діяльності і жодного разу не виступав.

Більшу активність проявив його колега, екс-голова Чернівецької обласної держадміністрації Михайло Папієв, який є членом Комітету з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України та головою підкомітету з питань депутатської етики. Він не пропустив жодного засідання і мав загалом 15 виступів.

Михайло Папієв є ініціатором 12 законопроектів (10 в співавторстві), жоден з яких, наразі, не став чинним актом. В основному ці законопроекти стосувалися скасування попередніх рішень Верховної Ради України, зокрема, щодо бюджету на 2015 рік, щодо удосконалення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням (http://goo.gl/1qi4hp), щодо удосконалення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням, про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України, про стабілізацію платіжного балансу, про реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізацію фонду оплати праці, про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України, а також про скасування рішення ВРУ про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України.

Також Михайло Папієв входить до групи ініціаторів внесення змін до Законів України: “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” щодо відновлення деяких видів допомоги, “Про Державний бюджет України на 2014 рік” в розрізі підвищення рівня соціального захисту пенсіонерів, “Про ціни та ціноутворення” про невідкладні заходи щодо захисту прав громадян в умовах різкого підвищення цін на соціально значущі продовольчі товари. Михайло Папієв одноосібно став ініціатором Проекту Трудового кодексу України, а також вніс зміни до Закону України “Про очищення влади” та 2 поправки до деяких законів України щодо спрощення ведення бізнесу.

Соціальні фронтовики

Народний депутат від Народного фронту Олександр Дроздик є головою підкомітету з питань регулювання трудових відносин та зайнятості населення Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення. Він був відсутній на одному засіданні ВРУ. Депутат виступив співініціатором 2-ох законопроектів “Про забезпечення своєчасних виплат пенсій та державної соціальної допомоги особам, які залишилися проживати на окремих територіях у районі проведення антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях”  та проекту Постанови про проведення парламентських слухань на тему: “Про державну політику щодо соціального захисту внутрішньо переміщених осіб” (у квітні 2015 року), а також одноосібно став ініціатором проекту Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування об’єктів нерухомості). Крім того він вніс ряд поправок до законопроекту “Про реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізацію фонду оплати праці”. Олександр Дроздик не подав жодного депутатського запиту і жодного разу не виступав на засіданнях ВРУ.

Його колега по фракції Михайло Гаврилюк є заступником  голови Комітету Верховної Ради України у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю. Він був в числі ініціаторів внесення змін до двох Законів України, а саме: “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” щодо статусу осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України та “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг” (щодо застосування спеціальних обмежувальних заходів), а також виступив одним з ініціаторів  законопроекту “Про увічнення пам’яті про Революцію Гідності 2013-2014 років”.

Депутат Михайло Гаврилюк подав чотири запити: щодо перевірки законності надання в оренду Боярською міською радою земельної ділянки площею 0,7000 гектарів, яка знаходиться на території міського парку імені Тараса Шевченка міста Боярка; щодо вилучення дипломатичних паспортів у народних депутатів України сьомого скликання, які голосували за “Диктаторські закони” 16 січня 2014 року, а також у членів уряду Миколи Азарова; щодо надання інформації про підготовку до затвердження нового Генерального плану села Петрівське Києво-Святошинського району Київської області та запит щодо надання інформації та її документального підтвердження. Михайло Гаврилюк пропустив чотири парламентські засідання і жодного разу не виступав.

В наступному повідомленні ОПОРА розповість про діяльність депутатів від Блоку Петра Порошенка та свободівця Сергія Рудика.

Детальніше:

Тарас Прокоп, 095 490 0504, prokoptar@gmail.com

Читайте нас також на сторінці в Facebook – https://www.facebook.com/oporaChernivtsi