У Чернівцях у райвідділок міліції «запросили» хлопця, який роздавав листівки руху ЧЕСНО (ОНОВЛЕНО)

Про те, що у Чернівцях ввечері 25 жовтня співробітниками міліції було затримано активіста ЧЕСНО та доставлено його до Шевченківського районного відділку міліції, ОПОРУ повідомив телефоном представник ЧЕСНО Михайло Шморгун. Підставою для «затримання» стало те, що на листівках, які розповсюджував юнак-волонтер, начебто були відсутні відомості про тираж та замовника. Представники ОПОРИ негайно вирушили до райвідділу міліції, де вже зібралися громадські активісти та місцеві журналісти. До присутніх вийшов заступник начальника Шевченківського РВ УМВС Сергій Антонюк, який повідомив, що волонтера ЧЕСНО «беркутівці не затримували, а запросили…».

Деталі на відео з місця подій:

Як повідомляється на сайті ЧЕСНО: «Листівки руху ЧЕСНО не є засобом передвиборної агітації у значенні положень Закону України «Про вибори народних депутатів України» (ст. 68), водночас поширити їх рекомендовано до 23:59 26 жовтня, як того вимагає чинний закон про вибори».

Чернівецьке представництво ОПОРИ висловлює стурбованість з приводу даного інциденту та висловлює сподівання, що даний випадок із волонтером громадського руху так і залишиться єдиним таким випадком на теренах Чернівецької області.

ОНОВЛЕНО станом на 26/10:

Шевченківський районний суд міста Чернівці визнав листівки руху ЧЕСНО «друкованими матеріалами передвиборної агітації» і притягнув за їх розповсюдження активіста руху ЧЕСНО до адміністративної відповідальності.

За коментарями звертайтесь до Назара Тимощука, координатора виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА у Чернівецькій області, 063 628 67 71