У м. Кіцмань один із претендентів на посаду мера відстояв право обиратися у суді

У ході реєстрації кандидатів на вибори, що відбудуться 31 жовтня, Кіцманською міською виборчою комісією в реєстрації було відмовлено одному з претендентів на посаду міського голови, а саме Мельниченку Богдану Дмитровичу. Причиною відмови стало те, що Богдан Дмитрович, висуваючись від Соціалістичної партії, в відділі юстиції Кіцманського району був зареєстрований, як голова партії «Нова сила», хоча сам Мельниченко Б.Д. неодноразово стверджував, що він «написав заяву про вихід з цієї партії ще в 2007 році».

9 жовтня окружний адміністративний суд розглянув питання з приводу членства Богдана Дмитровича в партії «Нова сила». На підставі заяви позовника про вихід з даної партії суд постановив, що претендент на посаду мера м. Кіцмань не являється членом партії «Нова сила», і що дії міської виборчої комісії не є правомірними. Остання в свою чергу мала намір подавати апеляцію стосовно цього рішення суду, про що, зокрема, свідчило заключне слово у судовому засіданні юриста відповідної виборчої комісії.

На разі документи від претендента прийняті, і він зареєстрований як кандидат на посаду голови Кіцманської міської ради. Про те, чи скористалася своїм правом апеляції у визначений законодавством термін, комісія спостерігачу ГМ ОПОРА повідомляти відмовилась. Не знає, чи подана апеляція станом на 12.10.2010 р., й сам Мельниченко Б.Д.

Слід зауважити, що Мельниченка Б. Д. на посаду мера, яку він обіймав до звинувачення у хабарництві, було свого часу обрано більш, ніж 70 % виборців. Але, очолюючи міську раду, він був притягнений до кримінальної відповідальності за фактом взяття ним хабара. На призначених цього року позачергових виборах мера м. Кіцмань перемогу отримав Булега С. Б. , який набрав трохи більше 15 %. 4 вересня цього року з Мельниченка Богдана Борисовича була знята судимість, і він вирішив знову боротися за крісло мера. Головними претендентами на посаду мера окрім Мельниченка Б. Д. є Булега С.Б. та Панчук В.О.

ГМ Опора й надалі слідкуватиме за розвитком подій у районних центрах Чернівецької області. Нагадаємо, нещодавно в регіональній пресі з’явилася інформація про те, що в іншому районному центрі смт. Глибока на нинішнього селищного голову, і одночасно одного із кандидатів на цю посаду в майбутньому Костянтина Горячко, здійснюється адміністративний тиск через кримінальну справу відкриту по факту, що стосується неправомірного використання благодійних коштів на подолання наслідків повені 2008 року. Костянтин Горячко у коментарі спостерігачу ГМ ОПОРА описав ситуацію, що складається, фразою: «Я не можу трактувати цю справу як політичний тиск… Але перевірка була ретельна…»

За детальнішою інформацією звертайтеся до координатора кампанії громадського спостереження за виборами ГМ ОПОРА у Чернівецькій області:

Тимощук Назар

тел.: 063-628-6771, 050-910-49-08

n.tymoshchuk@opora.org.ua