У квітні мажоритарники від Чернівецької області зареєстрували 12 законопроектів

У квітні 2015 року в українському парламенті відбулося десять пленарних засідань. За цей період чотири мажоритарники Чернівецької області зареєстрували 12 зареєстрованих законопроектів. Тільки два з них є особистим доробком наших депутатів, тобто є авторськими. Решта – написані в співавторстві. Депутатами також подано сім депутатських запитів. Такі дані аналізу діяльності народних обранців станом на 3 травня, який щомісячно проводить Чернівецьке представництво Громадянської мережі ОПОРА на основі офіційних даних сайту Верховної Ради України та парламентського сайту ОПОРИ РАДА.

Законодавча діяльність депутатів-мажоритарників Чернівецької області протягом минулого місяця стосувалась змін мінімального розміру орендної плати; незастосування обмеження виплати пенсій окремим категоріям громадян; розширення переліку суб’єктів, які звільняються від сплати судового збору; вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху; забезпечення функціонування місцевого самоврядування; порядку здійснення розрахунків в іноземній валюті; передачі гуртожитків у власність територіальних громад; перейменування ряду сіл Хмельницької області та віднесення до категорії міст обласного значення кількох районних центрів Тернопільської області. Жоден з них чинним актом наразі не став. А з усіх 30 зареєстрованих народними депутатами-мажоритарниками законопроектів за усю каденцію поки підписані Президентом тільки один Проект Закону співавторства Максима Бурбака про внесення змін щодо статусу осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України та два Проекти Постанов співавторства Григорія Тіміша, один з яких стосується звернення до Європейського парламенту, ряду установ та національних парламентів щодо масового розстрілу людей під Волновахою, а інший – проведення парламентських слухань на тему перспективи запровадження Європейським Союзом безвізового режиму для громадян України.

Усі написані депутатами запити безпосередньо пов’язані з Чернівецькою областю. В них народні обранці переймалися питаннями забезпеченості місцевих бюджетів видатками на утримання бюджетних установ; фінансування капітального ремонту автодороги Чернівці-Вашківці-Путила- КПП “Руська”; розподілення дотації по утриманню дитячих дошкільних закладів, будинків культури, клубів та бібліотек Путильського району; усуненням недоліків в подачі електроенергії мешканцям села Слобідка Глибоцького району; та захистом прав працівників громадської організації “Буковинський мистецький центр відродження та сприяння розвитку румунської традиційної культури”.

Народний депутат від 201 виборчого округу Микола Федорук у квітні зареєстрував шість законопроектів, п’ять з яких були підготовлені у співавторстві. Спільно з колегами Микола Федорук запропонував перейменувати три села Хмельницької області (Шевченка на Шевченко, Скипче на Скіпче, Дібрівка на Дібровка), а два міста Тернопільської області (Кременець та Бережани) віднести до категорії міст обласного значення. Єдиний самостійно підготовлений нардепом законопроект за місяць стосувався зміни мінімального розміру орендної плати, прописаної у Податковому кодексі, з трьох відсотків нормативної грошової оцінки на трикратний розмір земельного податку. Окрім того, Микола Федорук став автором двох врахованих поправок щодо обліку та технічної інвентаризації до закону про місцеве самоврядування в Україні.

Протягом місяця народним депутатом не було написано жодного депутатського запиту, а єдиним виступом у Верховній Раді нардеп скористався для передачі слова колезі по фракції під час обговорення проекту закону «Про державну службу».

Протягом квітня Микола Федорук вперше не з’явився на сесії. Згідно письмової та електронної реєстрації нардеп був відсутній на шести засіданнях, п’ять з яких – у зв’язку з відпусткою.

Протягом місяця кількість помічників народного депутата збільшилась з 13 до 14, 12 з яких працюють на громадських засадах.

Загалом, за усю каденцію Микола Федорук зареєстрував 15 законопроектів, написав два запити, сім разів виступав у парламенті, голосував “за” 736 разів, “проти” – вісім, одного разу утримувався та не голосував 96 разів, був відсутній на шести з 50 пленарних засідань та одному з 12 засідань комітету.

Народний депутат від 202 виборчого округу Іван Рибак протягом місяця став співавтором трьох законопроектів про внесення змін щодо незастосування обмеження виплати пенсій окремим категоріям громадян, розширення переліку суб’єктів, які звільняються від сплати судового збору, та вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху і відповідальності за порушення його правил. Також в активі народного депутата шість поправок щодо мораторію на експорт лісо – та пиломатеріалів у необробленому вигляді, половина з яких були відхилені.

Окрім того нардеп підготував два індивідуальні запити Прем’єр-міністру України щодо вирішення проблемних питань забезпеченості місцевих бюджетів видатками на утримання бюджетних установ та необхідності вжиття невідкладних заходів, направлених на продовження фінансування робіт з капітального ремонту автодороги державного значення Чернівці-Вашківці-Путила-КПП “Руська”.

Не пропустивши жодного пленарного засідання, минулого місяця Іван Рибак був найактивнішим в розрізі виступів з усіх мажоритарників Чернівецької області. Так, за квітень у народного обранця зафіксовано вісім виступів на сесії. Більшість з них стосувалися підтримки конкретних проектів законів (про ратифікацію Протоколу прикордонного знака для позначення точки стику державних кордонів України, Румунії і Угорщини; внесення змін щодо: забезпечення справедливої оплати праці працівників бригад екстреної медичної допомоги, випробування при прийнятті на роботу, доповнення переліку пільгових категорій при судовому зборі, спрощення порядку прийняття до громадянства України окремих категорій осіб, відтермінування набрання чинності змін до закону про прокуратуру). Окрім цього народний депутат виступав за необхідність ремонту автомобільної дороги Чернівці-Вашківці-Путила-КПП “Руська”, створення окремої структури із захисту прав споживачів, а також висловлював занепокоєння відсутністю статусу учасника АТО, пільг та допомоги демобілізованим військовим Восьмого батальйону територіальної оборони, який був направлений для захисту кордону у Херсонській і Запорізькій областях.
Кількість помічників у депутата Івана Рибака за місяць зменшилась з 29 до 23, 18 з яких працюють на громадських засадах.

Загалом, за свою каденцію Іван Рибак зареєстрував п’ять законопроектів, написав вісім депутатських запитів, 17 разів виступав на сесіях, голосував “за” 786 разів, “проти” – 12, вісім разів утримувався та 199 разів не голосував, не пропустив жодного з 11 засідань комітету, але був відсутнім на двох з 50 пленарних засідань та ще на двох не здійснював електронної реєстрації.

На відміну від своїх колег, народний депутат від 203 виборчого округу Григорій Тіміш в квітні не відзначився зареєстрованими законопроектами та жодного разу не виступав на пленарних засіданнях. Натомість, народний депутат написав п’ять депутатських запитів. Три з них стосувалися невиконання забов’язань Публічним акціонерним товариством “Міський комерційний банк” перед Чернівецькою обласною громадською організацією “Буковинський мистецький центр відродження та сприяння розвитку румунської традиційної культури”. У Національного банку України народний депутат цікавився інформацію та роз’ясненням з приводу компенсації нанесених збитків та невиконанням зобов’язань, а Міністерству внутрішніх справ та Генеральній прокуратурі були направлені запити щодо вжиття заходів реагування з метою захисту законних прав працівників громадської організації. Інші два запити стосувалися прискорення розподілення стабілізаційної дотації по утриманню дитячих дошкільних закладів, будинків культури, клубів та бібліотек на території Путильського району та усунення недоліків в подачі електроенергії споживачам – мешканцям села Слобідка Глибоцького району, й були направлені Кабінету Міністрів та ПАТ “Енергопостачальна компанія ЧЕРНІВЦІОБЛЕНЕРГО”, відповідно.

Згідно письмової та електронної реєстрації, народний депутат був присутній на усіх пленарних засіданнях, але не здійснив електронної реєстрації на одному з них.
Протягом квітня нардеп збільшив кількість своїх помічників з 23 до 24, 20 з яких працюють на громадських засадах.

За час своєї каденції Григорій Тіміш зареєстрував чотири законопроекти, написав 17 депутатських запитів, одного раз виступав на сесії, голосував “за” 736 разів, “проти” – 12, 14 разів утримався та 99 разів не голосував, пропустив три з 12 засідань комітету, був відсутній на п’яти пленарних засіданнях та ще по три рази не здійснював письмової та електронної реєстрації.

Максим Бурбак, який був обраний народним депутатом в 204 виборчому окрузі, у квітні зареєстрував три законопроекти. Авторським є проект закону «Про внесення змін до законодавчих актів щодо забезпечення функціонування місцевого самоврядування». Максим Бурбак став також співавтором проектів законів про внесення змін до законодавства щодо порядку здійснення розрахунків в іноземній валюті та передачі гуртожитків у власність територіальних громад.

Також народний депутат підготував одну відхилену поправку про внесення змін до закону щодо мораторію на експорт лісо – та пиломатеріалів у необробленому вигляді.

Відвідавши усі пленарні засідання, нардеп жодного разу не виступав на сесії та не підготував жодного депутатського запиту.
Як і минулого місяця, у квітні народному депутату допомагало 13 помічників, дев’ять з яких працюють на громадських засадах.

Загалом, за увесь час своєї каденції Максим Бурбак зареєстрував шість законопроектів, написав сім депутатських запитів, шість разів виступав на пленарних засіданнях, голосував “за” 823 рази, “проти” – 9, двічі утримувався та не голосував 130 разів, був відсутній на двох пленарних засіданнях з 50, та одному з 10 засідань комітету.

Аналізуючи діяльність депутатів-мажоритарників від Чернівецької області, можна констатувати, що в квітні вони активніше працювали од попередніх місяців та стали більше уваги приділяти питанням округів, в яких вони обрані. Однак чинними законодавчими актами переважна більшість зареєстрованих проектів ще не стала.

Про діяльність народних депутатів-мажоритарників за минулі місяці можна дізнатись на сайті Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА http://oporacv.org/

Детальніше:
Владислав Баранський, 0669053642, v.baransky@opora.org.ua

71 comments

 1. Ahaa, its nice dialogue on the topic of this article at this place at this web site, I have
  read all that, so at this time me also commenting at this place.

 2. Sweet blog! I found it while surfing around on Yahoo
  News. Do you have any tips on how to get listed in Yahoo News?
  I’ve been trying for a while but I never seem to get there!
  Cheers

 3. I think that everything posted made a great deal of sense.
  But, what about this? suppose you composed a catchier post title?
  I am not suggesting your content isn’t good, however suppose you added a title that
  grabbed folk’s attention? I mean У квітні мажоритарники від Чернівецької
  області зареєстрували 12 законопроектів – Громадянська мережа ОПОРА is a little boring.
  You ought to peek at Yahoo’s home page and see how they create article headlines to grab viewers to open the links.

  You might add a video or a related pic or two to grab people interested about what you’ve written. Just my opinion, it might bring your posts a little livelier.

 4. It’s the best time to make some plans for the future and it’s time to be happy.
  I’ve read this post and if I could I desire to suggest you some interesting things or advice.

  Perhaps you can write next articles referring to
  this article. I want to read more things about it!

 5. Nice blog here! Also your web site loads up fast! What host
  are you using? Can I get your affiliate link to your host?
  I wish my site loaded up as fast as yours lol

 6. I love reading through an article that can make men and women think.
  Also, thanks for permitting me to comment!

 7. I’m not that much of a online reader to be honest but your blogs
  really nice, keep it up! I’ll go ahead and bookmark your website to come back later on. Many thanks

 8. Hello, every time i used to check webpage posts here
  early in the morning, as i like to gain knowledge of more and more.

 9. Good day! This is my first comment here so I
  just wanted to give a quick shout out and say I really
  enjoy reading through your articles. Can you suggest any other blogs/websites/forums that go over the same topics?
  Thank you!

 10. I’m truly enjoying the design and layout of your site. It’s a very easy on the eyes
  which makes it much more enjoyable for me to come here and
  visit more often. Did you hire out a developer to
  create your theme? Outstanding work!

 11. Howdy! This blog post could not be written much better!
  Looking through this article reminds me of my previous roommate!
  He constantly kept preaching about this. I
  most certainly will send this post to him.

  Pretty sure he’ll have a great read. I appreciate you for sharing!

 12. Great goods from you, man. I have understand your stuff previous to and you are
  just extremely fantastic. I actually like what you’ve acquired here,
  certainly like what you’re stating and the way in which you
  say it. You make it entertaining and you still care for to keep it smart.
  I cant wait to read far more from you. This is actually a great
  site.

 13. This is the perfect site for everyone who wants to find out about this topic.
  You know so much its almost hard to argue with you (not that I actually
  will need to…HaHa). You definitely put a brand new spin on a subject that
  has been written about for years. Wonderful stuff, just great!

 14. Can I just say what a comfort to uncover somebody who truly knows what they’re discussing on the
  web. You definitely realize how to bring an issue to light and make it important.
  A lot more people must look at this and understand
  this side of the story. I was surprised you’re not more popular since you surely have
  the gift.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *