У Чернівцях завершився дебатний турнір “Я обираю своє майбутнє”

Дебатами на тему “Чи потрібно проводити дострокові вибори міського голови м. Чернівці” завершився студентський турнір, участь в якому взяли 24 студенти Чернівецького національного університету. Команда переможець Red Triumvirat в складі Бейсюка Богдана, Мацькової Ірини та Цвірінька Андрія отримала приз 2000 грн., а найкращий спікер турніру Вівчар Ірина – електронну книжку. Під час турніру учасники дебатували на теми, що стосувалися проблем функціонування виборчої системи України.

Турнір, що складався з двох відбіркових турів, півфіналу та фіналу, тривав понад місяць. На початковому етапі організатори провели для учасників одноденний тренінг з методики дебатування та публічних виступів. Дебати проводилися за Оксфордською системою дебатування. Організаторами турніру були Громадянська мережа ОПОРА та Студентське наукове історичне товариство.

Експертами турніру на різних етапах були: Ігор Баб’юк (директор Буковинського центру виборчих технологій), Борис Руснак (радник Чернівецького міського голови, заслужений юрист України), Анатолій Круглашов (професор ЧНУ) та Ігор Гаврада (кандидат політичних наук). Суддями турніру на різних етапах були: Ганна Скорейко (доцент ЧНУ), Павло Молочко (доцент ЧНУ), Михайло Павлюк (доцент ЧНУ), Павло Катеринчук (кандидат політичних наук), Олександр Солонтай (експерт Інституту Політичної Освіти), Сергій Добржанський (доцент ЧНУ), Михайло Шморгун (координатор informal group FamaCom) та інші.

Олексадр Солонтай, який був суддею в фіналі, запросив учасників турніру до співпраці з Інститутом Політичної Освіти в м. Київ, закликав при підготовці до дебатів та під час самих дебатів керуватися аналітичними даними та уникати “демагогії”, яка притаманна для українських політиків.

Організатор турніру Тарас Прокоп по завершені фіналу висловив своє бачення досягнутих результатів:

“Реалізація проекту досить успішна. В ході організації та проведення турніру нам вдалось залучити студентів (учасників, глядачів) до дискусій щодо функціонування виборчої системи України та привернути їх увагу до таких актуальних проблем українського політичного життя, як не особисте голосування депутатів, незаконна агітація чиновників, недемократичні методи агітації та ін. Окрім того ми обговорили надзвичайно актуальне питання для нашого міста, а саме потребу призначення виборів міського голови Чернівців, які вже 2 роки ніяк не призначаються Верховною Радою України. Рівень залучених експертів та суддів стимулював учасників від етапу до етапу більш ретельно готуватися до виступів. У результаті перемогли справді достойні учасники. Сподіваюсь, що у всіх залучених до турніру залишились тільки позитивні враження та спогади, а набуті знання та навички стануть в нагоді у майбутньому”.

Детальніша інформація: Тарас Прокоп, тел.: +380954900504, e-mail: prokoptar(at)gmail.com

Турнір та фото в соціальних мережах:
Facebook – https://www.facebook.com/debatesChnu
ВКонтакте – http://vk.com/debates_chnu

Довідка. Проект Дебатний турнір «Я обираю своє майбутнє» реалізується Студентським науково історчиним товариство СНІТ за підтримки Європейського партнерства заради демократії (EPD) та Громадянської мережі ОПОРА в рамках проекту мікрогрантів «Сприяння громадському контролю за реформами в Україні в рамках Європейської політики сусідства».