У ЧЕРНІВЦЯХ ЗАТРИМАНО ЖІНКУ, ЯКА НАМАГАЛАСЬ ВИНЕСТИ ІЗ ПРИМІЩЕННЯ ВИБОРЧОЇ ДІЛЬНИЦІ БЮЛЕТЕНІ

Як повідомили спостерігачу ГМ ОПОРА в Чернівецькій міській виборчій комісії, приблизно о 13 годині при спробі виносу бюлетенів із приміщення Виборчої дільниці № 13005 (м. Чернівці, Театральна площа, 2) правоохоронними органами була затримана жінка.

Той факт, що жінка сховала частину бюлетенів і пробувала винести їх за межі дільниці, помітив один із присутніх на дільниці спостерігачів, який одразу ж повідомив про це членів ДВК та представників правоохоронних органів. Жінка при спробі її затримати почала втікати, і наздогнали її метрів за 200 від приміщення дільниці. Одразу ж по затриманню дана особа почала рвати бюлетені. Щодо даного факту правоохоронними органами складено Протокол про порушення, а в порушниці взято заяву-пояснення щодо інциденту. Як виявилося із «пояснення», жінка таки вкинула один із бюлетенів до скриньки (проголосувала за одного із кандидатів на посаду Чернівецького міського голови), а ось інші бюлетені з якогось дива вирішила винести за межі дільниці. Заява, протокол про порушення, порвані бюлетені були передані відповідній ДВК.

У приватних розмовах члени відповідної ДВК стверджують, що затримана особа виглядала «несповна розуму».

Інший випадок за участі правоохоронних органів стався поблизу Виборчої дільниці № 13015 (м. Чернівці, проспект Незалежності, 68). Черговий міліціонер помітив поблизу дільниці підозрілий автомобіль: час від часу з нього виходили особи, підходили до різних виборців і намагалися завести з ними розмову.

Міліціонер викликав наряд міліції, автомобіль і частину осіб в ньому було затримано. Спостерігач ГМ ОПОРА намагався взяти коментар з даного приводу, передзвонивши у Шевченківський районний відділок міліції, проте, надати там будь-яку інформацію (чи спростувати, чи підтвердити факти) щодо даного випадку там відмовились.

За детальнішою інформацією звертайтеся до координатора кампанії громадського спостереження за виборами ГМ ОПОРА у Чернівецькій області:

Тимощук Назар

тел.: 063-628-6771, 050-910-49-08

n.tymoshchuk@opora.org.ua