У Чернівцях окружна виборча комісія звернеться до правоохоронних органів

Окружна виборча комісія виборчого округу 204 (центр – місто Чернівці) на своєму засіданні 13 травня 2014 р. прийняла рішення проінформувати правоохоронні органи щодо виявлених фактів суміщення посади довіреної особи та членства в дільничних комісії двома представниками Юрія Бойка. За таке рішення проголосували 14 з 16 присутніх членів ОВК. Про це повідомив спостерігач Громадянської мережі ОПОРА, який був присутній на засіданні.

13 травня окружна виборча комісія територіального виборчого округу 204 повернулась до розгляду питання членства в дільничній виборчій комісій 730539 довіреної особи від кандидата у Президенти України Юрія Бойка у виборчому окрузі 206 Ольги Гаврелюк. Про проблеми з так званими «двійниками» ОПОРА вже повідомляла раніше.

За словами члена ОВК від Сергія Тігіпка Артема Кригана, Ольга Гаврелюк стала секретарем дільничної виборчої комісії, використовуючи дівоче прізвище Жумига. З цього приводу, окружній комісії були надані відповідні копії паспорту до та після одруження, свідоцтва про шлюб та заяви щодо згоди на участь в роботі дільничної виборчої комісії 730539 на позачергових виборах Президента, з якими ознайомився і спостерігач Громадянської мережі ОПОРА.

Вищезгадані документи засвідчують, що підписання заяви про згоду в роботі комісії під прізвищем Жумига відбувалось в якості довіреної особи й майже за рік після зміни прізвища на Гаврелюк.

Згідно ч. 10 ст. 24 Закону “Про вибори Президента України”, до складу дільничної виборчої комісії не можуть входити кандидати на пост Президента України, їх уповноважені представники, довірені особи, посадові та службові особи органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, а також громадяни, які утримуються в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах або мають судимість за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, якщо ця судимість не погашена або не знята у встановленому законом порядку.

Під час розгляду першого ж питання порядку денного засідання окружної виборчої комісії на основі подання про припинення повноваження членів ДВК від кандидата в Президенти України Юрія Бойка та подання про заміну відповідних членів, рішенням окружної комісії Ольга Жмудь була позбавлена повноважень члена ДВК. Втім, більшості членів ОВК такі міри видались недостатніми, тому окружною комісією було прийняте рішення щодо інформування правоохоронних органів.

Позицію Ольги Гаврелюк на засіданні ОВК відстоював член окружної комісії від Юрія Бойка Матвій Куцак, який наголошував на тому, що це технічно допущена помилка.

До звернення правоохоронним органам окружною виборчою комісією було вирішено додати і питання подання своєї ж кандидатури до складу ДВК довіреною особою Юрія Бойка у виборчому окрузі 204 Андрія Акімова. 7 травня ОВК своєю постановою відмовила Андрію Акімову у включенні до дільничної виборчої комісії.

Нагадаємо, 12 травня в зв’язку з суміщенням членства в ДВК 730547 та посади довіреної особи кандидата в Президенти України Юрія Бойка у виборчому окрузі 205 окружна виборча комісія позбавила повноважень члена ДВК Ігоря Волощука.

Також повідомляємо, що в Чернівецькому представництві Громадянської мережі ОПОРА запрацювала гаряча лінія, на яку виборці можуть залишати повідомлення про факти порушень виборчого законодавства 099 010 6551.

Важливу інформацію про вибори, порушення під час виборчої кампанії, хід та результати кампанії зі спостереження можна знайти на сайті Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА http://oporacv.org/

Детальніше:

Надія (ВІРНА) Бабинська, тел.: +380502104847, virna(at)opora.org.ua
Назар Тимощук, координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА у Чернівецькій області, тел.: +38063 628 67 71, n.tymoshchuk(at)opora.org.ua

Довідково: Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з березня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами Президента України, а також за проміжними парламентськими (83 округ) та позачерговими місцевими виборами. Організація співпрацює з 175 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 25 травня, до них долучаться ще 3000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.