У Чернівцях окружна комісія виключила зі складу ДВК довірену особу Бойка

Чернівецька окружна виборча комісія (ОВК 204) позбавила повноважень члена однієї з дільничних виборчих комісій, який виявився довіреною особу кандидата в Президенти України Юрія Бойка, що є порушенням виборчого законодавства. Випадок використання так званих «двійників» (коли довірені особи є членами ДВК) згаданим кандидатом може стати непоодиноким. З метою ретельної перевірки інформації щодо ймовірності існування іншого «двійника», ОВК перенесла розгляд питання його подальшої долі в дільничній комісії на наступний день.

12 травня відбулось чергове засідання окружної виборчої комісії виборчого округу 204 (центр – місто Чернівці), на котрому був присутній спостерігач Громадянської мережі ОПОРА. Окрім питань порядку денного, комісія заслухала інформацію членв ОВК від кандидата на пост Президента Сергія Тігіпка Артема Кригана, який повідомив колег про факти суміщення посади члена дільничної комісії та довіреної особи кандидата в Президенти двох представників Юрія Бойка. Секретарем ДВК 730547 виявилась довірена особа Юрія Бойка у виборчому окрузі 205 Ігор Волощук.

Згідно ч. 10 ст. 24 Закону Про вибори Президента України, до складу дільничної виборчої комісії не можуть входити кандидати на пост Президента України, їх уповноважені представники, довірені особи, посадові та службові особи органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, а також громадяни, які утримуються в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах або мають судимість за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, якщо ця судимість не погашена або не знята у встановленому законом порядку.

В зв’язку з цим, окружна виборча комісія прийняла рішення про позбавлення Ігоря Волощука повноважень члена дільничної виборчої комісії. Свого членства в ДВК 730539 може позбутись і інший член ДВК, яка, за словами Артема Кригана, під чоловічим прізвищем зареєстрована Центральною виборчою комісією довіреною особою Юрія Бойка у виборчому окрузі 206. Члени окружної виборчої комісії не виключають використання при поданні кандидатури до складу ДВК старої копії паспорту, в якому фігурувало дівоче прізвище нинішнього члена комісії. З метою перегляду документів, отриманих комісією разом з поданням, та перевірки копії свідоцтва про одруження, наданих ОВК Артемом Криганом, окружна комісія перенесла розгляд питання подальшої долі члена комісії в дільничній виборчій комісії на 13 травня.

Одним із питань порядку денного засідання окружної комісії було прийняття присяги нового члена комісії від Юрія Бойка, депутатом Чернівецької обласної ради, головою постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та етики Матвієм Куцаком. З часу створення ОВК, він став третім представником Юрія Бойка в комісії. Нагадаємо, 17 квітня попередниця Матвія Куцака Зінаїда Ковальчук вже змінювала іншого члена комісії Володимира Савича.

Протягом засідання ОВК також вислухала доповіді запрошених представників виконавчих комітетів районних у місті рад щодо забезпечення належних умов роботи дільничних виборчих комісій та проблемних питань, які залишаються актуальними. Як стало зрозуміло зі слів представників виконкомів, наразі не всі дільничні комісії у повній мірі забезпечені сейфами та ключами до них. В зв’язку з цим списки виборців деяких дільниць певний час зберігались в районних радах. Поширеними все ще залишаються і питання забезпечення телефонним зв’язком. На одній із дільниць Шевченківського району комісія та її телефон знаходяться на різних поверхах. Нагального вирішення потребує проблема відсутності кабінок для голосування на половині виборчих дільниць Садгірського району міста Чернівці. Окрім того, особливої уваги потребує забезпечення можливості членам ДВК взяти участь у голосуванні. За словами одного з членів окружної комісії, представники органів Державного реєстру виборців інформували голів ДВК щодо того, що члени виборчих комісій не зможуть проголосувати на місцевих виборах на тих дільницях, де вони працюють.

Важливу інформацію про вибори, порушення під час виборчої кампанії, хід та результати кампанії зі спостереження можна знайти на сайті Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА http://oporacv.org/

Детальніше:

Надія (ВІРНА) Бабинська, тел.: +380502104847, virna(at)opora.org.ua
Назар Тимощук, координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА у Чернівецькій області, тел.: +38063 628 67 71, n.tymoshchuk(at)opora.org.ua

Довідково: Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з березня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами Президента України, а також за проміжними парламентськими (83 округ) та позачерговими місцевими виборами. Організація співпрацює з 175 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 25 травня, до них долучаться ще 3000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.