У Чернівцях невідомі пошкодили біг-борд Сильної України ФОТО

Заляпаний фарбою біг-борд партії Сергія Тігіпка Сильна Україна із зображенням її лідера спостерігач ОПОРИ зафіксував в Чернівцях (по вулиці Головній на зупинці громадського транспорту навпроти Центрального парку культури і відпочинку).

Згідно з чинним законодавством, псування біг-бордів можна кваліфікувати як порушення виборчого права (перешкоджання реалізації виборчого права суб’єктом виборчого процесу).

Нагадаємо, що 15 вересня відбувся другий етап з’їзду Партії Сергія Тігіпка Сильна Україна, на якому було сформовано виборчий список партії. З цього моменту згідно статті 12 закону про вибори народних депутатів України партія стала суб’єктом виборчого процесу. Слід також зазначити, що зовнішня реклама Сильної України у Чернівцях з’явилася до з’їзду і продовжує залишатися на рекламних площах вже після набуття статусу суб’єкта (проведення з’їзду із висуванням кандидатів) цією політичною партією. Це вказує на те, що агітаційні біг-борди були виготовлені та розміщені за кошти не з виборчого фонду партії, як цього вимагає закон.

Подібний інцидент із псуванням біг-бордів цієї політичної сили спостерігачі ОПОРИ зафіксували нещодавно в Черкасах.

Детальніше: Надія (Вірна) Бабинська, тел.: +380502104847, virna(at)opora.org.ua

Довідково: Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.

Website: http://oporaua.org/
Facebook: https://www.facebook.com/cn.opora
Twitter: https://twitter.com/opora (@opora)