У 204 окрузі окремі зразки агітації кандидата Володимира Куліша без вихідних даних

У 204 виборчому окрузі (Хотин, Чернівецька область) виявлено зразки друкованої агітаційної продукції кандидата в народні депутати від Блоку Петра Порошенка Володимира Куліша без вихідних даних. Нагадаємо, що згідно, ст. 74 ч. 23 закону «Про вибори народних депутатів України»:

Забороняється виготовлення та розповсюдження друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, що не містять відомостей про замовника друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск.

Агітаційна продукція без вихідних даних кандидата Володимира Куліша розповсюджувалася безпосередньо з агітаційних наметів, а також була помічена на стінах будинків та дошок оголошення міста Хотин. Слід відмітити, що з наметів роздавалося декілька різних типів друкованої агітаційної продукції кандидата і тільки один з них не містив вихідних даних.

Як повідомив в коментарі спостерігачу ОПОРИ Сергій Шишковський (уповноважена особа Блоку Петра Порошенка в 204 ОВК), агітаційний листок «без вихідних даних» – це вкладка до агітаційної газети Блоку Петра Порошенка. На газеті вихідні дані вказані (Замовник: Політична партія «Блок Петра Порошенка», Відповідальний: Тарасюк І.П., Наклад: 300000 прим., Виробник: ТОА «Українська паперова група»). Тим не менш, якщо газета є агітацією за політичну партію, то «вкладка» – має чітке агітаційне спрямування на кандидата-мажоритарника. Нагадаємо, що закон про вибори вимагає виготовлення агітаційної продукції кандидата – за кошти виборчого фонду кандидата, а агітаційної продукції політичної партії – за кошти виборчого фонду політичної партії.

До цього у 204 виборчому окрузі ОПОРОЮ було зафіксовано розміщення без вихідних даних великого банеру політичної партії ЗАСТУП в селищі Кельменці.

Чернівецьке представництво Громадянської мережі ОПОРА відкрило гарячу лінію за номером 099 010 65 51. Важливу інформацію можна знайти на сайті Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА http://oporacv.org та на сторінці в Facebook – https://www.facebook.com/oporaChernivtsi

Детальніше:
Надія (ВІРНА) Бабинська, тел.: +380502104847, virna(at)opora.org.ua
Григорій Сорочан, тел.: +380636286772, g.sorochan(at)opora.org.ua

Довідково: Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.

Website: http://oporaua.org/
Facebook: https://www.facebook.com/cn.opora
Twitter: https://twitter.com/opora (@opora)