У 201 окрузі зареєстровано першого кандидата мажоритарника

22 вересня Центральна виборча комісія зареєструвала кандидатами в народні депутати висуванців партія Сергія Тігіпка “Сильна Україна”. У 201 виборчому окрузі – це перший зареєстрований кандидат, незважаючи на те, що крайнього терміну, коли можна подати документи кандидатів на реєстрацію (25 вересня, включно) залишилося всього два дні.

Так, 22 вересня висуванцями від Сильної України були зареєстровані у 201 окрузі (центр Чернівці) Євген Мотовилін; у 202 окрузі (центр Сторожинець) Франц Федорович; у 203 округ (центр Новоселиця) Едуард Рябко у 204 окрузі (центр Хотин) Вадим Маляр.

Згідно інформації, що оприлюднена на сайті ЦВК станом на 18:00 23 вересня, у Чернівецькій області зареєстровано загалом одинадцять кандидатів, з них п’ятеро в 204 окрузі (Василь Козак, Артем Семенюк та Олександр Ноцький як самовисуванці, Павло Балацький від Громадянської позиції, Вадим Маляр від Сильної України), троє в 203 окрузі (Іван Семенюк та Микола Гладчук як самовисуванці, Едуард Рябко від Сильної України), двоє в 202 окрузі (Василь Філіпчук від Громадянської позиції, Франц Федорович від Сильної України) та один в 201 окрузі (Євген Мотовилін від Сильної України).

Незважаючи на те, що висуванці від Сильної України зареєстровані тільки 22 вересня, а відомостей про реєстрацію виборчого списку цієї політичної сили станом на 18:00 23 вересня на сайті ЦВК нема, партія Сергія Тігіпка останніх два тижні проводила достатньо активну рекламну кампанію в місті Чернівцях. ОПОРА повідомляла про розміщення білбордів Сильної України із порушенням виборчого законодавства, один з яких був навіть пошкоджений.

Нагадаємо, відповідно до ч.9 ст. 107 закону України “Про вибори народних депутатів” до 25 вересня відбувається висування кандидатів шляхом самовисування та подання документів як самовисуванців, так і висуванців політичних партій до ЦВК. До 30 вересня відбувається реєстрація кандидатів Центральною виборчою комісією.

Чернівецьке представництво Громадянської мережі ОПОРА відкрило гарячу лінію за номером 099 010 65 51. Важливу інформацію про вибори, порушення під час виборчої кампанії, хід та результати кампанії зі спостереження можна знайти на сайті Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА http://oporacv.org/ та на сторінці в мережі Фейсбук https://www.facebook.com/oporaChernivtsi

Детальніше:
Григорій Сорочан, тел.: +380636286772, g.sorochan(at)opora.org.ua

Довідково: Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.

Website: http://oporaua.org/
Facebook: https://www.facebook.com/cn.opora
Twitter: https://twitter.com/opora (@opora)