Тимошенко в Чернівцях: Агітаційний меморандум та підвіз виборців

У рамках свого передвиборчого перебування в Чернівцях, кандидат на пост Президента України Юлія Тимошенко взяла участь у круглому столі національностей та конфесій, який відбувся 20 травня в Блакитній залі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. На захід були запрошені представники різних конфесій та національностей Буковини, викладачі та журналісти, які поспілкувалися з кандидатом у Президенти.

Під час заходу викладачем ЧНУ та довіреною особою Юлії Тимошенко у 204 виборчому окрузі Георгієм Кожолянком були озвучені рейтинги Юлії Тимошенко та Петра Порошенка, підготовлені політологами Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Вибірка, похибка, період тощо, як того вимагає соціологічне дослідження, озвучені не були. Відповідно до оприлюднених рейтингів, перевага одного кандидата над іншим, станом на середину травня, складала 13% на користь Юлії Тимошенко.

Заключним питанням порядку денного круглого столу було голосування за завчасно підготовлений текст Маніфесту порозуміння, який не обійшовся без агітації за присутнього на заході кандидата в Президенти:

Перед новим Президентом стоять дві надважливі й однаково складні задачі. Одна – це розбудова країни, інша – встановлення миру в Україні. Упевнені, що обидві вони під силу лише швидкому і водночас розсудливому розуму державної діячки найвищого ґатунку – Юлії Тимошенко.

Таким чином круглий стіл національностей та конфесій перетворився на агітаційний захід кандидата на пост Президента Юлії Тимошенко.

Виступаючи на Соборній площі Чернівців перед городянами ввечері 20 травня, кандидат на пост Президента Юлія Тимошенко звинуватила іншого кандидата Петра Порошенка у зв’язку з олігархічними кланами і закликала буковинців не допустити реваншу.

20 травня Юлія Тимошенко також відвідала місто Сторожинець. На 13.00 тут була за планована її зустріч з виборцями 205-го виборчого округу. Напередодні візиту до спостерігача Громадянської мережі ОПОРА надходили повідомлення, що керівництво передвиборчого штабу Юлії Тимошенко в Чернівецькій області дало вказівку всім своїм районним організаціям забезпечити максимальну явку виборців.

Задля цього були організовані автобуси, які безкоштовно звезли до м. Сторожинець виборців з усіх районів 205-го виборчого округу. Люди які прибули на зустріч самі підтверджували, що вони нічого не платили за проїзд в м. Сторожинець, що зафіксовано на відео.

Відповідно до п. 6 ст. 64 закону України про вибори Президента, забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерей. Така передвиборна агітація або надання виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерей, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати чи не голосувати за певного кандидата або згадуванням його імені, вважається підкупом виборців.

Керівник обласного штабу Юлії Тимошенко Іван Мунтян в коментарі Громадянській мережі ОПОРА спростував інформацію про підвіз людей:

Обласна організація не проводила централізованого підвозу людей на мітинг за участі Юлії Тимошенко. Були наші однопартійці, працівники штабів з інших районів області. Але це їхня ініціатива і їхнє право.

Нагадаємо, спостерігачами ОПОРИ підвіз виборців був зафіксований і під час візиту до Чернівецької області кандидата на пост Президента України Петра Порошенка.

Принагідно повідомляємо, що в Чернівецькому представництві Громадянської мережі ОПОРА запрацювала гаряча лінія, на яку виборці можуть залишати повідомлення про факти порушень виборчого законодавства 099 010 6551.

Важливу інформацію про вибори, порушення під час виборчої кампанії, хід та результати кампанії зі спостереження можна знайти на сайті Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА http://oporacv.org/

Детальніше:

Надія (ВІРНА) Бабинська, тел.: +380502104847, virna(at)opora.org.ua
Назар Тимощук, координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА у Чернівецькій області, тел.: +38063 628 67 71, n.tymoshchuk(at)opora.org.ua

Довідково: Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з березня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами Президента України, а також за проміжними парламентськими (83 округ) та позачерговими місцевими виборами. Організація співпрацює з 175 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 25 травня, до них долучаться ще 3000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.