Кандидат та міністр інфраструкутри із порушенням закону агітував проти свого конкурента на сесії обласної ради

Під час сесії Чернівецької обласної ради 26 вересня 2014 року присутні депутати та інші особи у своїх виступах перед розглядом порядку денного вдалися до висловлювань, які можна трактувати як агітацію за та проти суб’єктів виборчого процесу. Згідно закону «Про вибори народних депутатів України» проведення агітації в приміщенні органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування заборонено (ч. 5 ст. 74). Нагадаємо, що закон про вибори визначає, що агітація може здійснюватися як «за» так і «проти».

Зокрема, міністр інфраструктури Максим Бурбак, який є зареєстрованим кандидатом мажоритарником від Народного фронту у 204 виборчому окрузі, у промові згадав у негативному сенсі свого конкурента по округу екс-голову Сокирянської РДА Василя Козака, який вже теж є зареєстрованим кандидатом. Максим Бурбак порівняв свого конкурента зі скандально відомим Віктором Лозінським. Також Максим Бурбак критикував Богдана Онуфрика (колишній начальник управління внутрішньої політики Чернівецької ОДА часів губернатора Михайла Папієва). Згідно інформації ЗМІ, Богдан Онуфрик – 31-й у списку Блоку Петра Порошенка. Станом на 26 вересня список цієї політичної сили ще не зареєстрований. Завершив свій виступ Максим Бурбак оголошенням своєї готовності «до боротьби»:

Чому на місцях я бачу реванш старих облич? Чому таке стається? Люди цього не розуміють… Я сам не розумію, як так може бути. Є пан Онуфрик, який був рупором Януковича, який писав всі роляди і хвалебні для Папієва. Він знов до влади рветься. У нас присутні депутати, які були ораторами на антимайдані. До влади рветься пан Козак, це Лозінський Сокирянського розливу. Ми хіба не знаємо, чи нема інформації про це? Чи будемо мовчати друг-другу в очі? … А від себе скажу, що я бачу, що боротьба на місцях не закінчилась. Я до неї готовий.

Вчора 25 вересня ОПОРА отримала інформацію, що Максим Бурбак був присутній на сесії Кельменецької районної ради (Кельменецький район відноситься до 204 виборчого округу), де теж мав виступ. Чи містив той виступ агітацію, ОПОРІ не відомо. У коментарі спостерігачу ОПОРИ Максим Бурбак підтвердив свою присутність на сесії районної ради та запевнив, що його виступ не був агітаційним, а сам він з 24 вересня знаходиться у відпустці. ОПОРА подала інформаційний запит для перевірки інформації щодо відпустки та можливих робочих поїздок міністра.

Народний депутат України, зареєстрований кандидат мажоритарник у 202 виборчому окрузі від Народного фронту, Олександр Фищук у своїй промові загадав у негативному ключі свого потенційного конкурента Івана Рибака, який згідно повідомлень ЗМІ, розглядається як ймовірний кандидат мажоритарник у 202 виборчому окрузі від того ж таки Блоку Петра Порошенка. Станом на 26 вересня Іван Рибак ще не зареєстрований як кандидат.

Павлюк, начальник управління інфраструктури, у всіх просив на вибори до Верховної Ради Івана Петровича Рибака від трьох тисяч від кожного і вище. Ну не всі дали таку суму, але дали менше… Купив Land Cruiser, який був зареєстрований на Рибака Петра Івановича, батька Івана Петровича… Ми породжуєм корупцію, замість того щоб з нею боротися. Не тільки економічну, а й політичну.

Назар Горук, потенційний кандидат мажоритарник у 201 виборчому окрузі від Радикальної партії Олега Ляшка (станом на 26 вересня ще не зареєстрований), депутат обласної ради, у своїй промові критикував Комуністичну партію України, яка є суб’єктом виборчого процесу:

Я шокований тим, що Центральна виборча комісія знов зареєструвала Комуністичну партію України… Дайте шанс і можливість змінити тим країну, хто реально любить її, хто боровся з бандитами, страждав від них і реально може її змінити.

Слід відмітити, що сесія Чернівецької обласної ради транслювалася в прямому ефірі на одному із місцевих телеканалів, що сприяло поширенню виступів згаданих осіб не тільки на присутніх на сесії осіб, але й на значно ширшу аудиторію.

Чернівецьке представництво Громадянської мережі ОПОРА відкрило гарячу лінію за номером 099 010 65 51. Важливу інформацію про вибори, порушення під час виборчої кампанії, хід та результати кампанії зі спостереження можна знайти на сайті Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА http://oporacv.org та на сторінці в Facebook – https://www.facebook.com/oporaChernivtsi

Детальніше:
Григорій Сорочан, тел.: +380636286772, g.sorochan(at)opora.org.ua

Владислав Бранський, тел.: +380669053642, v.baransky@(at)opora.org.ua

Довідково: Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.

Website: http://oporaua.org/
Facebook: https://www.facebook.com/cn.opora
Twitter: https://twitter.com/opora (@opora)