ТРИ ПРОТОКОЛИ, РІЗНІ ЦИФРИ, ОДНА ДІЛЬНИЦЯ: СПРОБА ФАЛЬШУВАННЯ?

До Чернівецької міської виборчої комісії була подана скарга Кандидата в депутати Наталії Козлової, в якій скаржник просила перерахувати бюлетені в одномандатному мажоритарному окрузі № 8 на дільниці № 13026 (м. Чернівці, вул. Комарова, 26в ). У скарзі йшлось про те, що Протоколи, які склала Дільнична виборча комісія в день голосування не співпадали з тими, які потрапили на ТВК.

Пані Козлова надала спостерігачу ГМ ОПОРА копії всіх трьох протоколів з однієї і тієї ж ДВК, цифри в яких й насправді не сходяться (архів з копіями протоколів додається до повідомлення):

  • У першому протоколі зазначено, що за Наталію Козлову проголосувало «139» виборців (і цифрою, і прописом), а кількість виборців, які не підтримали жодного кандидата – «138» (файл – pershyi.jpg). Даний протокол фігурував одразу після завершення підрахунку голосів та оформлення документації на ДВК.
  • Вже у другому протоколі, що був зданий в Міську ТВК, і був направлений на «уточнення» назад в ДВК через очевидні «виправлення», напроти кандидата Наталії Козлової вказується прописом «сто тридцять», перекреслена цифра «120» і поряд написана ще одна цифра «139». Кількість виборців, які не підтримали жодного кандидата зазначена (і прописом, і цифрою) «138» (файл – drugyi.jpg).
  • Вже в «уточненому» протоколі, який прийняла ТВК, кількість виборців, які віддали свій голос за кандидата в депутати Козлову Н.В. зазначається (і прописом, і цифрою) «120», а виборці, які не підтримали жодного кандидата – «157» (файл – utochnenyi.jpg).

За словами Наталії Козлової вона розцінює даний факт, як злий умисел спрямований на перемогу кандидата в депутати Урсуляна Ігора Павловича від Партії регіонів. Саме через це вона просить перерахувати бюлетені по одномандатному мажоритарному округу в Міську раду на цій дільниці. Справа в тому, що даний мажоритарний округ включає в себе три виборчі дільниці, і з врахуванням цифр з «уточненого» протоколу ДВК № 13026 в сумі по трьох дільницях перемогу отримує саме конкурент пані Козлової.

Коментар експерта виборчого права Володимира Ковтунця щодо цього випадку: «Уточнений протокол має бути складений на засіданні комісії, на якому має вестись протокол засідання, а якщо вносяться зміни в уточнений протокол, то обов’язково мав бути перерахунок голосів, інакше – це злочин».

Окрім того спостерігач ГМ ОПОРА попросив прокоментувати ситуацію Заступницю голови Дільничної комісії № 13026 Козенко Ольгу Іллівну (ВО «Батьківщина»): «Ніякого засідання і перерахунку голосів при складанні уточненого протоколу не було. Мене зустріла Голова комісії біля ТВК і попросила підписати уточнений протокол; сказала, що там технічні описки. Я не знала, що пані Козловій написали 120 голосів, в неї було 139».

ГМ ОПОРА взяла коментар і в Голови Дільничної комісії № 13026 Петраченкової Тамари Іллівни (Партія регіонів), яка зазначила: «Вірний – «уточнений» протокол, який прийнятий ТВК. Спостерігачі не могли його отримати, оскільки на дільниці вже нікого з них не було, коли він складався». На питання щодо різної кількості виборців в протоколах, які не підтримали жодного кандидата, спостерігачу ГМ ОПОРА не вдалось отримати чітку відповідь, через «зайнятість і неможливість довго говорити по телефону» Тамарою Іллівною.

pershyidrugyiutochnenyipershastotinka_spilnadljavsix
За детальнішою інформацією звертайтеся до координатора кампанії громадського спостереження за виборами ГМ ОПОРА у Чернівецькій області:

Тимощука Назара

тел.: 063-628-6771, 050-910-49-08

n.tymoshchuk@opora.org.ua