Cтартує кампанія з виборів мера Чернівців

Після 4 квітня офіційно розпочинаються виборча кампанія з місцевих виборів в певних регіонах України. 25 травня 2014 року, в тому числі, в Чернівцях обиратимуть Чернівецького міського голову. Громадянська мережа ОПОРА розпочинає кампанію моніторингу за місцевими виборами і вже з перших днів процесу довготермінові спостерігачі стежитимуть за перебігом кампанії в Києві, Сумах, Чернівцях, Одесі, Миколаєві та Черкасах.

Як повідомляє офіційний сайт Чернівецької міської ради адреса територіальної виборчої комісії: м. Чернівці, вул. Міхая Емінеску, 2; телефони: 57-37-90; 57-37-85.

Наразі існує багато зауважень до чинного закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», який, на глибоке переконання Громадянської мережі ОПОРА, не дозволяє провести чесні і прозорі вибори.

Останні чергові вибори до органів місцевого самоврядування, що відбулись 31 жовтня 2010 року, були визнані Громадянською мережею ОПОРА, як такі, що відбулись з численними порушенням міжнародних принципів та стандартів. Серед першочергових причин такої оцінки – закон, розкритикований українськими експертами, поважними міжнародними організаціями та окремими членами ЦВК.

Проте тільки 8 квітня 2014 року Верховна Рада планує розглянути важливі зміни до Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів». Документом передбачено самовисування на виборах міських голів, утворення районних ТВК, заборона на участь керівників закладів (тюрми, лікарні тощо) у роботі виборчих комісій на спецдільницях, включення до складу ТВК кандидатів від місцевих партій та проведення окремого жеребкування по кожній окремій виборчій комісії, затвердження обґрунтованого кворуму для виборчих комісій, унеможливлення зняття з реєстрації кандидатів під час кампанії за порушення, удосконалення процедури голосування на дому.

Нагадаємо, 25 травня 2014 року відбудуться вибори 38 міських голів (в тому числі Чернівців) та депутатів 2-х міських рад, у тому числі в столиці та 6 обласних центрах. В Чернівцях з 31 березня 2011 року немає обраного мера після того, як депутати Чернівецької міської ради більшістю голосів проголосували за дострокове припинення повноважень багаторічного міського голову, а наразі народного депутата, Миколи Федорука.

Нагадуємо, що важливу інформацію про вибори, порушення під час виборчої кампанії, хід та результати кампанії зі спостереження можна знайти на сайті Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА http://oporacv.org/

Детальніше:

Надія Бабинська, тел.: +380502104847, virna(at)opora.org.ua

Назар Тимощук, координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА у Чернівецькій області, тел.: +38063 628 67 71, n.tymoshchuk(at)opora.org.ua

Довідково: Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2014 році під час проведення позачергових виборів Президента України мережа ОПОРА реалізує кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування на основі репрезентативної вибірки. Також Громадянська мережа ОПОРА розпочинає кампанію моніторингу за місцевими виборами і вже з перших днів процесу довготермінові спостерігачі стежитимуть за перебігом кампанії в Києві, Сумах, Чернівцях, Одесі, Миколаєві та Черкасах.