Свобода оскаржуватиме в суді відмову в реєстрації кандидатом свого партійця в 201 виборчому окрузі (Чернівці)

30 вересня Центральна виборча комісія (ЦВК) прийняла постанову про відмову в реєстрації кандидата у народні депутати України в 201 виборчому окрузі (Чернівці) самовисуванця Назара Мокловича.  ВО Свобода, яка підтримує на виборах свого партійця-самовисуванця Назара Мокловича, готує позов до суду щодо оскарження цієї постанови ЦВК.

В постанові ЦВК йдеться, що на порушення вимог пункту 1 частини другої статті 55 Закону – заява Мокловича Н.М. про самовисування не містить дати її подання до Центральної виборчої комісії. Таким чином Центральна виборча комісія встановила їх невідповідність вимогам Закону України “Про вибори народних депутатів України” і відмовила в реєстрації Назара Мокловича кандидатом.

Голова обласного виборчого штабу свободівців Віталій Мельничук в коментарі ОПОРА пояснив, що наразі готується відповідний позов в Київський адміністративний апеляційний суд:

Ми хочемо бачити ті документи, адже Назар Моклович запевняє, що все оформив правильно і дату вказав. Ми всі документи уважно переглянули перед поданням. Навіть якщо не поставлена дата, через таку дрібницю негожу відмовляти в реєстрації кандидата. Тому ми будемо судитись з ЦВК, щоб нашого кандидата зареєстрували.

Нагадаємо, відповідно до частини першої п.2 ст. 55 закону України “Про вибори народних депутатів”, Центральна виборча комісія реєструє кандидата у депутати, який балотується в одномандатному окрузі в порядку самовисування, за умови пред’явлення ним особисто … заяви про самовисування, датованої днем подання документів для реєстрації його кандидатом у депутати до Центральної виборчої комісії, із зобов’язанням у разі обрання депутатом припинити діяльність чи скласти.

ОПОРА вже повідомляла, що ВО Свобода не висунула жодного кандидата в одномандатних округах Чернівецької області, однак заявила, що буде підтримувати своїх партійців, які йтимуть як самовисуванці.

Чернівецьке представництво Громадянської мережі ОПОРА відкрило гарячу лінію за номером 099 010 65 51. Важливу інформацію можна знайти на сайті Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА http://oporacv.org та на сторінці в Facebook – https://www.facebook.com/oporaChernivtsi

Детальніше:
Надія (ВІРНА) Бабинська тел.: +380502104847, virna(at)opora.org.ua

Довідково: Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.

Website: http://oporaua.org/
Facebook: https://www.facebook.com/cn.opora
Twitter: https://twitter.com/opora (@opora)