Свобода не висунула жодного мажоритарника по округам в Чернівецькій області

“Неузгдженість щодо мажоритарників між політичними партіями” призвела до того, що ВО Свобода не висунула кандидатів в одномандатних округах Чернівецької області. Зокрема, про це говорили під час прес-конференції 29 вересня, де Чернівецька обласна організація ВО Свобода представила мажоритарників, які йтимуть на вибори в одномандатних виборчих округах Чернівецької області за її підтримки. Усі вони – самовисуванці. При цьому кожен з них є членом партії, керівником виборчого штабу ВО Свобода у відповідному окрузі та займає певну посаду в структурі політичної сили.

Відтак, у 201 виборчому окрузі самовисуванцем балотуватиметься в.о. голови Шевченківської районної у місті Чернівці організації ВО Свобода Назар Моклович, у 202 – в.о. голови Чернівецької міської оргазізації Микола Собко, у 203 – відповідальний за розвиток організації в Герцаївському районі Ростислав Поклітар, у 204 – член обласного комітету організації Ярослав Когутяк. Останній, окрім того, є держслужбовцем та очолює департамент екології та туризму Чернівецької обласної державної адміністрації. Планується, що у виборчій агітації вказуватиметься факт підтримки самовисуванців Свободою, а у виборчому бюлетені – їх партійність.

Ситуацію щодо відсутності офіційних висуванців від партії голова Чернівецької обласної організації ВО Свобода Віталій Мельничук пояснив незавершенням перемовин щодо мажоритарників між політичними партіями станом на час проведення свободівцями всеукраїнського партійного з’їзду.

Віталій Мельничук зауважив:

Ви всі пам’ятаєте минулі вибори 12-го року. Тоді Всеукраїнське об’єднання Свобода, Батьківщина і частково УДАР узгоджували своїх кандидатів по мажоритарних округах. Це дало результат загалом, і багато тих регіоналів, які могли пройти до Парламенту, не пройшли… Після Революції Гідності також велися перемовини з нашими побратимами з УДАРу, Батьківщини, інших політичних сил, і на момент проведення з’їзду всі перемовини ще не були завершені. І більше ніж в третині областей України на з’їзді було озвучено ще найближчим часом можуть висуватися на рівні мажоритарних округів за підтримки Свободи самовисуванці… Керівники виборчих штабів 201, 202, 203, 204 округів є висуванцями за підтримки Свободи. На агітаційних матеріалах, які будуть подаватися виборцям, це також буде вказано, а у бюлетені буде вказано те, що передбачено законодавством.

Окрім висунення кандидатів в одномандатних округах, партії також мають можливість реєструвати списки для багатомандатного округу. Центральна виборча комісія партійний список ВО Свобода зареєструвала 26 вересня.

Чернівецьке представництво Громадянської мережі ОПОРА відкрило гарячу лінію за номером 099 010 65 51. Важливу інформацію про вибори, порушення під час виборчої кампанії, хід та результати кампанії зі спостереження можна знайти на сайті Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА http://oporacv.org/ та на сторінці в мережі Фейсбук https://www.facebook.com/oporaChernivtsi

Детальніше:

Надія (ВІРНА) Бабинська, тел.: +380502104847, virna(at)opora.org.ua
Владислав Баранський, тел.: +380669053642, v.baransky(at)opora.org.ua

Довідково: Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.

Website: http://oporaua.org/
Facebook: https://www.facebook.com/cn.opora
Twitter: https://twitter.com/opora (@opora)