Суд визнав агітацію Віталія Михайлішина на конференції освітян незаконною (рішення скасоване апеляційним судом)

05 вересня 2012 року Чернівецький окружний адміністративний суд своєю постановою визнав протиправними дії кандидата в народні депутати України Віталія Михайлішина щодо здійснення передвиборної агітації на щорічній конференції працівників педагогічних закладів міста Чернівці 29 серпня 2012 року.

Цитата з Постанови суду (копія постанови додається нижче): “На думку суду, в ході передвиборної кампанії будь-які оприлюднені матеріали поєднані з інформацією про вибори, обрання того чи іншого депутата, мають розцінюватись в якості передвиборної агітації, якщо вони проголошені в строки виборчої кампанії, містять відомості про вирішення тих чи інших проблем, відстоювання інтересів певної верстви населення (виборців), і тим самим спрямовані на формування думки про покращення умов роботи, проживання, і т.і. в разі обрання певного кандидата депутатом. Саме тому Законодавець визначив, що передвиборна агітація це – здійснення будь-якої діяльності. В даному випадку така діяльність в діях відповідача на думку суду, виражена в його промові з метою спонукання виборців голосувати саме за нього, як особи, яка виконає взяті перед цими виборцями зобов’язання…. суд вважає, що промова кандидата в депутати Михайлішина В. М. по своїй суті і змісту являється нічим іншим, як передвиборною агітацією, … приміщення використовувалось кандидатом в депутати Михайлішином В. М. як об’єкт за місцем роботи під час виконання своїх службових обов’язків …”

Нагадаємо, що 29 серпня ОПОРА оприлюднила відео, на якому Віталій Михайлішин агітує за себе на щорічній конференції працівників педагогічних закладів міста Чернівці 29 серпня 2012 року:

На основі цього відео кандидат у народні депутати України Максим Бурбак (Об’єднана опозиція) 3 вересня 2012 року звернувся до Чернівецького окружного адміністративного суду із позовною заявою з проханням:

1. Встановити неправомірними дії кандидата в народні депутати України Михайлішина Віталія Михайловича щодо здійснення передвиборчої агітації на щорічній конференції працівників педагогічних закладів міста Чернівці 29 серпня 2012 року.

2. Зобов’язати кандидата в народні депутати України Михайлішина Віталія Михайловича утриматися від використання ресурсів за місцем роботи – конференцій, службових, виробничих нарад, зборів колективів для проведення своєї передвиборчої агітації.

Суд частково задовольнив позовні вимоги: визнав дії кандидата в народні депутати Віталія Михайлішина протиправними (частина перша позовних вимог), але відмовив у тому, щоб зобов’язати його утриматися надалі від використанням ресурсів за місцем роботи (частина друга позовних вимог). Тому що суд не може заборонити те, що і так заборонено законом – а позивач не надав докази того, що Віталій Михайлішин має намір вчиняти такі дії у майбутньому.

Скоріш за усе, Віталій Михайлішин буде оскаржувати це рішення до Вінницького апеляційного адміністративного суду, на це у нього є два дні.

ОНОВЛЕНО станом на 08/09/2012:

08 вересня Вінницький апеляційний адміністративний суд постановив задовольнити апеляційну скаргу Віталія Михайлішина,  постанову Чернівецького окружного адміністративного суду від 05 вересня скасувати, та прийняв нову постанову, якою відмови у задоволенні адміністративного позову  Максима Бурбака до Віталія Михайлішина. В основу рішення лягло твердження, що Чернівецька міська рада, Управління культури Чернівецької міської ради (надало безкоштовно в оренду приміщення Літнього театру для заходу освітян), Управління освіти Чернівецької міської ради (за Наказом якого проводилися збори освітян) є окремими юридичними особами. Відповідно, виступ кандидата Віталія Михайлішина, який є секретарем Чернівецької міської ради, на думку суду не можна розцінювати як використання об’єкту за місцем роботи під час виконання його службових обов’язків:

За коментарями звертайтесь до Назара Тимощука, координатора виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА у Чернівецькій області, 063 628 67 71