Студенти Чернівецького Національного Університету не залишаються байдужими до питання можливого скасування системи ЗНО

У вівторок 16 березня представники ГМ ОПОРА провели опитування та відзняли відеоролик  про ставлення минулорічних абітурієнтів, які зараз навчаються на І курсі однієї із найпрестижніших спеціальностей Чернівецького національного університету. Анкетування стосувалося можливої відміни ЗНО та введення додаткових іспитів при вступі, про які на минулому тижні заявили представники нової влади (міністр освіти і науки Д.Табачник та віце-прем’єр-міністр В. Семиноженко).

Результати опитування:
·    80% опитаних першокурсників вважають, що ЗНО забезпечило зниження корупції при вступі до ВНЗ та не підтримали заяви щодо введення додаткових іспитів при вступі. Зовнішнє незалежне оцінювання у них асоціюється з підвищенням прозорості, підзвітності й справедливості процедури вступу до ВНЗ.
·    10, 9% виступають як за ЗНО, так і за додаткові іспити.
·     9,1% виступили за вступні екзамени до ВНЗ, як єдиний вид оцінювання абітурієнтів.
Загалом було опитано 55 студентів. Результати опитування не є репрезентативним, але показові.

Ролик на підтримку ЗНО

Громадянська мережа Опора також наголошує, що практика обов’язкового зовнішнього незалежного оцінювання в Україні виправдала очікування суспільства та зменшила рівень корупції під час вступу до ВНЗ. Завдяки першим крокам реформи протягом двох останніх років випускники шкіл змогли без поширеної раніше практики грошової мотивації  приймальних комісій стати першокурсниками престижних вищих навчальних закладів України. Вперше за багато років до критичної маси учнів прийшло розуміння того, що виключно від їх знань, а не фінансових можливостей батьків, залежить результат вступу.

Опора усвідомлює, що ідеальною система ЗНО на даний момент не може бути і потребує постійного аналізу та вдосконалення, проте, ті заходи, про які заявили представники нової влади, вдосконаленнями назвати важко. Заяви про можливу зміну процедури вступу до українських ВЗН розцінюються Опорою, як відхід від успішної системи реформування процесу вступу зокрема, та галузі освіти загалом. І якщо нова влада апелює до проблем «напливу пільговиків», то потрібно вирішувати цю проблему, скасовуючи пільги, а не вводячи нові перепони для вступу абітурієнта.

Окрім того, турбують методи щодо процедури прийняття подібних рішень: при підтримці переважної більшості населення системи ЗНО, нова влада заявляє, що здійснює консультації із експертами в галузі освіти, не називаючи ні інституції, ні імена цих експертів. Тому публічними ці консультації, якщо вони взагалі відбуваються, також назвати важко.

Закликаємо всі засоби масової інформації, представників влади, представників галузі освіти, громадські організації, батьківські комітети та звичайних мешканців м. Чернівці не стояти осторонь проблеми можливого скасування Зовнішнього незалежного оцінювання або його підміни на систему, що включає додаткові іспити при вступі у ВНЗ, і при найменшій нагоді заявляти свою позицію. Оскільки за результатами незалежних соціологічних опитувань, понад 83% учасників тестування та їх рідних довіряють результатам ЗНО. ЗНО дало рівний доступ до якісної вищої освіти дітям всіх регіонів України. Тепер абітурієнт, який має знання, може прогнозувати свої можливості вступу.

Сьогодні 17 березня пан Семиноженко повідомив, що під час проведення незалежного тестування планується підвищити статус шкільних атестатів. Зокрема, за його словами, абітурієнти будуть отримувати додаткові 200 балів за атестат, а також ще 200 додаткових балів – за результатами складання вступних іспитів чи проведення співбесід. “Незалежне тестування буде оцінюватися в 600 балів”. Що є прямим сигналом для скасування ЗНО як єдиної системи оцінювання якості знань випускників шкіл та відкриває старі можливості для приймальних комісій.

Інформація:

Громадянська мережа ОПОРА – незалежна, неурядова, позапартійна всеукраїнська організація, спрямована на активізацію громадян. З моменту заснування в 2005 році ОПОРА служить інтересам суспільства шляхом успішного впровадження громадських ініціатив у таких сферах, як житлово-комунальне господарство, освіта, вибори, громадський контроль. У сфері освіти ОПОРА працює вже третій рік.

Контактна особа: координатор освітніх програм Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА – Олеся Покорна 099 224 24 36

З повагою
прес-секретар
Чернівецького представництва
Громадянської мережі ОПОРА                                                                                                          Юрій Хорунжий(80976621552)