Руслан Панчишин дарував телефони в Хотині на День незалежності

Кандидат у народні депутати України по 204 округу (самовисуванець) Руслан Панчишин під час проведення районної спартакіади серед людей з обмеженими можливостями 24 серпня у Хотині від імені “Благодійного фонду Руслана Панчишина” вручив 3 мобільні телефони учасникам спартакіади. Зокрема, 2 телефони отримали керівники осередків товариства інвалідів в Хотинському районі: Гайсенюк В. І., який є головою районного товариства інвалідів та Черновська Л. І., яка очолює осередок товариства в с. Клішківці.

Після отримання подарунку від кандидата в народні депутати, Гайсенюк Віктор Іванович закликав членів свого товариства голосувати за Руслана Панчишина:

Сам захід, на якому відбувалось це дійство, був організований управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту Хотинської районної державної адміністрації.

Ці дії підпадають під частину 13 статті 74 Закону України “Про вибори народних депутатів України”, яка встановлює, що:
Забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів … Така передвиборна агітація або надання виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів, …, інших матеріальних цінностей, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати за або не голосувати за певну партію чи кандидата у депутати або згадуванням назви партії чи імені кандидата, є непрямим підкупом виборців.

Громадянська мережа ОПОРА буде звертатися із цим фактом до ЦВК з вимогою вжити відповідних заходів і припинити порушення Закону кандидатом Панчишиним.

Нагадаємо, що у липні Руслана Панчишина виключили з партії “Фронт змін” за те, що від його імені пенсіонерам кількох районів (Хотинському, Сокирянському та Кельменецькому – які входять до 204 виборчого округу) роздавали борошно, по 5 кг в одні руки. Ще раніше, 20 вересня 2011 року, депутати Новодністровської міської ради достроково припинили повноваження Руслана Панчишина на посаді міського голови. Він звернувся до Сокирянського районного суду, який 23 листопада 2011 року відмовив панові Панчишину в задоволенні позовних вимог. Але 12 квітня 2012 року Вінницький апеляційний адміністративний суд відновив його на посаді і визнав рішення депутатів Новодністровської міської ради незаконним. Невдовзі, 23 квітня 2012 року, Вищий адміністративний суд України призупинив дію цього рішення Вінницького адміністративного апеляційного суду.

За коментарями звертайтесь до Назара Тимощука, координатора виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА у Чернівецькій області, 063 628 67 71