Роз’яснення ГМ Опора щодо правомірності використання громадськими спостерігачами у своїй роботі посвідчень ЗМІ

Довготермінові спостерігачі ГМ ОПОРА в якості журналістів газети «Точка опори» відвідали більше десятка конференцій місцевих організацій партій, а також постійно відвідують засідання міських, районних та обласної виборчих комісії у Чернівецькій області та й в інших регіонах України, де проводиться загальнонаціональна кампанія спостереження за виборами. У Чернівецькій області тільки три партії відмовили бути присутніми на конференції представникам «ОПОРИ», а саме: Партія Зелених, ПСПУ та Республіканська партія України. 11 жовтня на прес-конференції функціонери однієї з цих партій, відповідаючи на запитання журналіста щодо даного факту, поставили під сумнів легітимність посвідчень журналіста від газети «Точка опори».

Відповідно до свідоцтва про реєстрацію друкованого засобу масової інформації від 16.05.2007р. засновником газети, посвідчення якої у своїй роботі використовую громадські спостерігачі, є ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА». Законодавства України дозволяє використовувати печатку громадської організації на посвідченнях ЗМІ, засновниками яких вона є. У випадку ГМ ОПОРА – це посвідчення газети «Точка опори» (сканована копія свідоцтва в додатку; із електронною версією відповідної постанови можна ознайомитись за адресою http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=v268_323-07).

Нагадаємо, що при прибутті довготермінового спостерігача ГМ ОПОРА Прокопа Тараса на згадувану конференцію, партійці були здивовані його присутністю та розпитували звідки він дізнався про захід, тоді як інформація про конференції розміщувалась на інформаційних стендах міської та обласної виборчих комісій.

Враховуючи вищесказане, вважаємо некоректними висловлювання щодо нелегітимності посвідчень газети «Точка опори» і розцінюємо їх, як намагання перевести питання з площини відкритості і прозорості діяльності відповідної партії та її представників. Звертаємось до усіх учасників виборчого процесу на Буковині поставитись із розумінням до вимушеної виборчим законодавством потреби використовувати громадськими спостерігачами посвідчень легітимного ЗМІ, до якого вони мають пряме відношення, як активісти громадської організації, засновника ЗМІ. Слід також зауважити, що нещодавні зміни до виборчого законодавства значно обмежили можливості громадського спостереження.

За детальнішою інформацією звертайтеся до координатора кампанії громадського спостереження за виборами ГМ ОПОРА у Чернівецькій області:

Тимощук Назар

тел.: 063-628-6771, 050-910-49-08

n.tymoshchuk@opora.org.ua

svidotstvo-tochka-opory